Bülent Arınç’tan AK Parti Grup Başkanvekili Turan’a: Sana yazık olur

0

Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu (YİK) üyesi Bülent Arınç, İçişleri Bakanlığı tarafından görevden alınan Mardin Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Türk ile ilgili sözlerine yönelik yapılan eleştirilere cevap verdi. AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan’a “Sana yazık olur.” ifadesini kullandı.

Meclis eski Başkanı Arınç, “Ben sadece Ahmet Türk’ü tanıyorum ve ona saygı duyuyorum. Ahmet Türk’ün benim üzerimdeki hakkı şudur. Bu kişinin terörle alakası yoktur. Ahmet Türk’ün terörle alakası yoktur. Barış olsun isteyen biridir.” şeklindeki açıklamasına Bülent Turan ise “Bir ağabeyimiz, Ahmet Türk’ün terörle ilgisi yok diyor. Hadi oradan yahu.” karşılığını vermişti.

Show TV’ye konuşan Arınç, Turan’ın eleştirileri için “Boyundan büyük işlere karışma, sen zaman zaman böyle çıkışlar yapıyorsun. Sivrisinek ısırığı kadar beni ilgilendirmez. Sana yazık olur. Herkes haddini bilsin. Ben de bileyim, Bülent Turan da bilsin, başka partilerin başka temsilcileri de bilsin.” dedi.

Ahmet Türk’le ilgili açıklaması için Arınç, “Ben bu konuşmamı YİK üyesi sıfatıyla yapmadım, bunu da konuşmamın başında ifade ettim.” demişti.

YORUM YAZ

Please enter your comment!
Please enter your name here