Bunların niyeti casusluk kavramıyla muhalefete gözdağı vermek..

0

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, haftalık değerlendirme toplantısında konuştu. “Hani ne diyorlar? ‘Dalgalı kur’. Bunun adı artık dalga falan da değil. Dalgalı kur iner çıkar, aşağı yukarı dalgalanır.” diyen Babacan, şunları söyledi:

“Son üç aydır dolar kuru sürekli artıyor. Kimse döviz kuruna dalgalı diyerek bu milletle dalgasını geçmesin. Kasaplarda eti alınmış kemikler satışa sunulmuş durumda. Vatandaşımız et alamadığı için, et almaya bütçesi yetmediği için eti sıyrılmış kemik pazarda vatandaşlarımıza satılıyor. İnsanın boğazı düğümleniyor, değil mi?

Şimdi içinde olduğumuz tablodan çıkışımız sadece 6 ay. DEVA’nın iktidara gelmesiyle bu krizden 6 ayda çıkarız. Bunu uluslararası platformlarda, dünyanın yüzüne karşı ‘sizden ders almamız lazım’ denmiş bir arkadaşınız olarak söylüyorum. Bunu, bu ülkenin iyi günlerinde imzası bulunan ekonomi ekibinin başında olan bir arkadaşınız olarak söylüyorum. Daha evvel yaptık, yine yapacağız. Ülkemizi bu derin demokrasi krizinden de hukuk krizinden de ekonomi krizinden de çıkaracağız.

6 sıfırın atılması, benim sorumluluğum altında, o gün bağımsız olan Merkez Bankası ile Hazine Müsteşarlığı’nın ortak çalışması sonucu gerçekleştirilen bir reformdur. Türkiye benden duydu. Talimat Erdoğan’dan gelse, bunu duyurma fırsatını kaçırır mıydı?

Sayın Erdoğan yine bir sürü masal anlatmış, ‘Ekonomimiz şöyle iyi, böyle iyi’ demiş. En hazini; sokaktan gelmiş, halkın arasından çıkmış bir siyasetçinin artık sokaktan bihaber olması. Sayın Erdoğan, acaba bu kadar kararlı olmasa mı bu işlerde? Her ‘kararlıyız’ deyişinizde enflasyon artmış. Makyajlanmış, oynanmış, aşağı çekilmiş haliyle bile enflasyon zirvelerde. Videonun başladığı tarihte enflasyon yüzde 11,72, bittiği tarihte yüzde 19,89.

Sayın Bahçeli vatandaşımızın halini gösterdiğimiz videolara alınmış. Bahçeli’ye önemli bir bilgi vermek istiyorum: O videolar sizin eseriniz. Marketlerdeki tek un alma, tek yağ alma gibi 70’li yıllardan çıkıp gelmiş uygulamalar, ortağı olduğunuz iktidarın eseri. Sayın Bahçeli hakaretlerine devam edecek biliyoruz. Çünkü kendisi hakaret etmeden konuşamıyor. Biz o hakaret ettiği başkalarına benzemeyiz. Bu kadar hakareti işitip, yutup, sonra da kendisiyle kol kola girenlerden olmayız.

Mazbatamızı aldıktan sonra halkımızın verdiği yetkiyle, ülkemize hizmet için bir dakikayı dahi israf edemeyiz, vakit kaybedemeyiz.

Hukukçu arkadaşlarımızın bizlere ilettiği dosyada, Metin Gürcan hakkında isnat edilen suçlamanın yasal unsurlarının oluşmadığı çok açıktır. Yasada tanımladığı şekliyle suç oluştuğuna dair somut bir delil ortaya konulamamıştır. Hakikat er ya da geç ortaya çıkacak. Her türlü komploya karşı DEVA Partisi kadroları olarak dimdik ayakta olacağımızı ve asla ve asla bu komployu karşılıksız bırakmayacağımızı vurgulamak istiyorum.

Bir propaganda başlatılmıştır. Avukatlarla bile paylaşılmayan teknik takip görsellerinin basına sızdırılmasıyla, partimize yönelik bir itibar suikastına kalkışılmıştır. Bunların niyeti şu; son dönemlerin popüler suç tipi ‘casusluk’ kavramıyla muhalefete gözdağı vermek, böylece, iktidarın dış politikada, dış güvenlikte ve iç siyasette yaptığı hataların üstünü örtmek. Gürcan üzerinden algı yaratıp, aba altından sopa gösterenlere ve partimiz dahil tüm muhalefete gözdağı verenlere seslenmek isterim. Buradan size ekmek çıkmaz. Geldiğimiz noktada önceliğimiz, Gürcan’ın haksız yere hürriyetinin kısıtlanmasına karşı hukuk mücadelemize devam etmek, partimize yönelik siyasi saldırıları da kararlılıkla püskürtmektir.”

YORUM YAZ

Please enter your comment!
Please enter your name here