CHP’den infaz düzenlemesine ilişkin açıklama.. Uyuşturucu, cinsel suçlar, kadına ve çocuğa şiddet suçlarında düzenleme olmaz

0

CHP Mersin Milletvekili ve Meclis Adalet Komisyonu üyesi Alpay Antmen, düzenlediği basın toplantısında gündemi değerlendirdi.

İnfaz düzenlemesine ilişkin soru üzerine Antmen, dün AK Parti heyetinin, CHP’nin TBMM Grubu’nu ziyaret ettiğini hatırlatarak görüşmede bir bilgi notu eşliğinde infaz düzenlemesi konularının anlatıldığını, bürokratların da sunum yaptığını aktardı.

Kendilerinin, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun görüşleri doğrultusunda nelerin olmaması gerektiğini söylediklerini belirten Antmen, “Muhtemelen bugün de bir toplantı veya görüşme olabilir. İnfaz düzenlemesi üzerinde bütün partilerin uzlaşması gerekiyor. Özellikle uyuşturucu kaçakçılığı ve cinsel suçlar ile kadına ve çocuğa şiddet suçlarında düzenleme olmaması gerektiğini düşünüyoruz. Bu konuda duruşumuz nettir.” değerlendirmesinde bulundu.

TBMM Başkanlığına sunulan 2. Yargı Paketi’nin, hukuk usulüyle ilgili olduğunu ve aciliyeti bulunmadığını vurgulayan Antmen, şunları söyledi: “2. Yargı Paketi’nde olması gereken çok güzel hükümler var. Hazırlayan arkadaşlarımızın eline sağlık ama öncelikle infaz düzenlemesinin bir an önce neticeye bağlanması gerekiyor. Af, infaz ya da erken tahliye düzenlemesi iki yıl önce dillendirildi. Artık sonuca varılmalı. İnsanlar, iki yıldır oyalanıyor. Prensip olarak bu pakete ya da böyle düzenlemelere karşı değiliz. İnsanlarımızın sağlığı ya da mahkumların rehabilite, ıslah ve toplumla entegre olması için her şey yapılabilir fakat olmazsa olmazların da aşılmaması gerekiyor.”

YORUM YAZ

Please enter your comment!
Please enter your name here