CHP’li belediye asgari ücreti 4500 TL yaptı..

0

2021 yılında geçerli olacak asgari ücreti belirleme çalışmaları devam ederken CHP’li belediyeden örnek bir davranış geldi. Konya’nın Tuzlukçu Belediyesi asgari ücreti 4500 TL yaptı.

Tuzlukçu Belediye Başkanı Nurettin Akbuğa, belediyedeki kadrolu, sözleşmeli, taşeron işçiler arasında maaş eşitsizliklerini dengelemek adına asgari ücreti 4500 TL olarak belirlediklerini söyledi. İşçilerin DİSK Genel İş üyesi olduklarını ifade eden Akbuğa, “Asgari ücret ve zam belirleme toplantısına işçi temsilcileri, DİSK Genel-İş Sendikası Konya Temsilcisi Mustafa Tamer’in katılımıyla gerçekleştirdik. İşçiler, 300 TL zam istediler. 1000 TL artış oldu. İşçilerin çalışma süreleri aynı fakat maaşları farklı. Bu eşitsizliği dengelemek adına asgari ücreti 4500 TL olarak belirledik.” dedi. 

Sosyal demokrat anlayışıyla bu zammı yaptıklarını anlatan Akbuğa, “Ben göreve geldiği zaman işçiler çok borçlarının olduğunu söylüyorlar. İcralık olanlar vardı. Maaşlar yetersizdi. Göreve geldiğimde sözleşmeyle 750 lira zam yaptık. Cumhuriyet Halk Partisi, işçinin partisidir.” diye konuştu. 

YORUM YAZ

Please enter your comment!
Please enter your name here