Çin’le kurdukları ‘zillet ittifakı’ yeterince milletin onurunu kırmamış gibi bir de gidip aşı anlaşması imzaladılar..

0

Gelecek Partisi Sözcüsü Serkan Özcan, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. “Artık bir soykırıma doğru giden Doğu Türkistan zulmü karşısında Çin’e bir tek cümle kuramayanlar, gidip Çin’le mazlum Doğu Türkistanlı kardeşlerimizin birer terörist olarak Çin’e iade edilmesi için anlaşma imzalamışlar.” diyen Özcan, şunları söyledi:

“Bu nasıl bir onursuzluktur.  Gerçekten tarihe geçtiniz. Ancak sizin gibi sözüm ona ‘yerli ve milli bir iktidar’ Doğu Türkistan’ı unutup Çin’in soykırımlarına çanak tutabilirdi. Çin’le kurdukları ‘zillet ittifakı’ yeterince milletin onurunu kırmamış gibi, bir de gidip Çin’le aşı anlaşması imzaladılar. Bir an evvel nüfusumuzun tamamına yetecek miktarda, arz güvenliğini temin edecek şekilde Korona aşıları için gerekli anlaşmaları yapın dedik. Sonuç ortada Korona aşıları yok. Sadece bir Korona aşısı var, o da Çin aşısı.

Daha kötüsü bu aşıdan da en fazla nüfusumuzun dörtte birine yetecek kadar aşı anlaşması yapılmış. Aşıyla ilgili niçin doğru ve dürüst bilgi veremiyorsunuz? Gerçekten nedir sizi engelleyen? Aylardır ‘aşı sorunumuz yok, alternatifli bir şekilde aşı alıyoruz’ dediniz. Sonuç koskocaman bir yalan.

Dünyanın her tarafında okullar pandemi şartlarında açık olmaya devam ederken siz okulları açmayı beceremiyorsunuz. Yetmiyor uzaktan eğitimi de beceremiyorsunuz. Ne ihtiyaç sahiplerine tablet bilgisayar verebiliyorsunuz ne de internet fiyatlarını daha makul, hatta öğrenciler için ücretsiz hale getirebiliyorsunuz.

İlan ettiğiniz 2825 lira 90 kuruş ile kendinize yakışanı yaparak bu ülkenin çalışanlarını yine açlık sınırına mahkûm ettiniz. Bu artışla aylık asgari ücret sadece 300 Euro!! oldu. Avrupa’da Arnavutluk’tan sonra en düşük asgari ücret düzeyine düşürdünüz ülkeyi. Artık eserinizle gurur duyabilirsiniz, övünebilirsiniz, Ülkeyi ucuz işçi cenneti yaptınız!!

9 yıl önce yaşanan Uludere’nin acısının hala yüreğimizde olduğunu ifade etmek istiyorum. Uludere aydınlatılmalı, sorumlular hukukun önüne derhal çıkarılmalıdır. Hayatını kaybeden kardeşlerimizi tekrar rahmetle anıyoruz.”

YORUM YAZ

Please enter your comment!
Please enter your name here