Cumhurbaşkanı Erdoğan Halep’teki Saldırıları Ayet Okuyarak Kınadı. Peki Hastanelere Kim Saldırdı?

0

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan İSEDAK toplantısında yaptığı konuşmada son bir haftada Halep’teki tüm hastanelerin vurulması ve ortaya çıkan vahşet tablosunu Saff suresi 13. ayet ile kınadı.. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sözleri (Kaynak: Sabah):

“Müslümanlar olarak dünyanın yükünü bizler taşıyoruz. Aklımızın alamayacağı vahşetleri televizyon ekranlarında gördükçe kahroluyoruz. Daha dün yanı başımızda Halep’te son hastane de vuruldu.

Şundan emin olun her şey zıddı ile kâmildir. Atalarımız kul sıkışmayınca hızır yetişmez derler. Yani sıkıntıda olan dara düşen kendisine inanan insanları Yüce Allah darda koymaz. ‘Nasrun minallâhi ve fethun karîb’ (Yardım Allah’tandır ve fetih yakındır).”

Cumhurbaşkanı Erdoğan faillerin ismini anmadı. Alman Bild Gazetesi’nden Julian Röpkce’ye göre hastaneleri vuran Esad ve Rusya. 15 Kasım günü Ocak Medya’da, Röpcke’nin tweetlerine yer veren bir haber yayınlamıştık. Tweetlerde Röpkce, dünyanın hastane saldırılarına karşı tepkisiz kalışına tepki gösteriyor.

İlgili haberimiz ve Röpcke’nin tweetleri: (Tweet #1: Dün gece Rusya, Suriye’deki hastanelere karşı hava harekatlarına devam etti, 1 hastaneyi yerle bir etti. Tweet #2: 2015’te Afganistan’da 1 hastane patladı, yer yerinden oynadı. 2016’da Suriye’de her gün 2 hastane patlatılıyor, kimsenin umrunda değil.)

https://www.ocakmedya.com/dunya/2016/11/15/esad-vahseti-rusyanin-destegi-ile-daha-da-cesaret-kazaniyor-hedefte-hastaneler-var/

 

 

YORUM YAZ

Please enter your comment!
Please enter your name here