Cumhurbaşkanı Erdoğan, yaralıları ziyaret etti: Daha ağır bedeller ödeyecekler

0

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım, terör saldırısında yaralananları hastanede ziyaret ettiler. Ardından açıklamalarda bulunan Erdoğan, terör belasıyla mücadeleyi sonuna kadar sürdüreceklerini vurguladı.

“Eğer bizi bunlarla korkutmayı falan hedefliyorlarsa, biz öyle korkup meydanı bu alçaklara, bu kahpelere bırakacak kadar alçalmadık.” diyen Erdoğan, bu yola kefenlerini giyerek çıktıklarını ifade etti.

Erdoğan, şunları söyledi: “İçimizi sızlatan tabloyla karşı karşıya kalıyoruz. Tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize Allah’tan şifa, ailelerine sabırlar diliyorum. Milletimizin başı sağolsun. Ama şunu bilmeleri lazım ki bunlar yanında kalmayacak, bunları yanına koymayacağız. Daha ağır bedeller ödeyecekler. Bunu bir defa bilmeleri lazım.”

Başbakan Binali Yıldırım ise terör saldırısıyla ilgili hem idari hem de adli soruşturma başladığını ve gözaltılar olduğunu dile getirdi. “Terör çıkmaz bir sokaktır. Terörle hiçbir şeyin sonucu alınmaz.” diyen Yıldırım, “Terör sadece can yakar. Ama sonunda kendini de yok eder, tüketir. Türkiye Cumhuriyeti büyük bir ülke. Biz büyük bir milletiz. Çok büyük imtihanlardan geçtik. Bundan da başarıyla çıkacağımıza inanıyorum. Allah yar ve yardımcımız olsun.” ifadelerini kullandı.

Saldırıyı terör örgütü PKK’nın yapıp yapmadığına ilişkin bir soruya da Yıldırım, “Bu konu tabii ki soruşturuluyor ama büyük bir ihtimalle, hemen hemen bölücü PKK terör örgütünün marifeti olduğuna hiçbir tereddüdümüz yok. Hangi örgütten gelirse gelsin, insanın canına, birliğe, beraberliğe, kardeşliğe kasteden bütün örgütler bizim için aynı derecede alçaktır, mücadele edilecek güruhlardır.” karşılığını verdi.

YORUM YAZ

Please enter your comment!
Please enter your name here