Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan İdlib açıklaması.. Askerimiz henüz orda değil

0

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, sınırdaki hareketlilikle ilgili konuştu. Türk askerinin İdlib’te olup olmadığına ilişkin Erdoğan, şunları söyledi :

“Şu anda Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) yürütüyor. ÖSO’nun İdlib’de şu anda yürüttüğü bir operasyon var. Henüz askerimiz orada değil. Tabii ki Türkiye ve Rusya, beraber yapacağımız ve yapmakta oluğumuz daha önce de söylediğim gibi İdlib, içi bizim tarafımızdan, dış tarafı da Rusya tarafından korunmasının sağlandığı bir bölge. Orda yaşayan insanların güvenliği noktasında böyle bir adım attık. Rejimle münasebetleri Rusya’nın yürüttüğü bir süreç. Diğer noktalarda da Türkiye olarak biz tedbirlerimizi aldık.”

“Bölgeden bir göç olur mu?” sorusuna ise Erdoğan, “Her türlü hazırlığımızı aldık. Sınırlar zaten bizim korumamızda. Sınırın dışı Rusya’nın korumasında.” karşılığını verdi.

“Fırat Kalkanı Harekatı’nda olduğu gibi bir yöntem mi kullanılacak?” sorusuna da Erdoğan, “Karıştırma orasını. Biliyorsunuz boksa girildiği zaman yumruğun sayısı sayılmaz. Şimdi de İdlib’in güvenliğini sağlamaya yönelik yeni bir adımla daha ileri taşıma gayretindeyiz. Bugün İdlib’de ciddi bir harekat var ve bu devam edecek.” ifadelerini kullandı.

YORUM YAZ

Please enter your comment!
Please enter your name here