Cumhurbaşkanlığı personelinin bulunduğu kargo uçağı düştü.. 8 kayıp

0

Kongo Demokratik Cumhuriyeti’nin doğusunda, 8 kişinin bulunduğu bir askeri kargo uçağı düştü. Cumhurbaşkanı Felix Tshisekedi’nin danışmanı Vidiye Tshimanga, uçakta bulunan yolcu ve mürettebatın tamamının hayatını kaybetmiş olmasından korktuklarını açıkladı.

Euronews’in aktardığına göre Tshimanga, uçakta cumhurbaşkanının şoförü, lojistikten sorumlu yetkili ve bazı askerlerin bulunduğunu dile getirdi. Yerel basına göre Antonov tipi askeri kargo uçağı 4 kişilik mürettebatı ve 4 yolcusuyla öğlen saatlerinde Kuzey Kivu eyaletine bağlı Goma kentinden havalandı.

Mürettebatı Ukraynalı olan uçağın, bir buçuk saat sonra uçuş kontrol merkeziyle irtibatı kesildi. Sinyal alınamayan uçağın, ülkenin doğusuna yaptığı 3 günlük ziyaretin ardından başkente dönen Cumhurbaşkanı Felix Tshisekedi’nin zırhlı aracını taşıdığı öğrenildi.

Yetkililer, kazanın nedeninin henüz belli olmadığını ancak hava koşulları nedeniyle uçağın düşmüş olabileceğini belirtiyor.

Bu arada uçağın enkazına ulaşılırken uçakta bulunanlardan bir kısmının halen kayıp olduğu ve arama çalışmalarının devam ettiği kaydedildi.

YORUM YAZ

Please enter your comment!
Please enter your name here