Cüneyt Özdemir demiş ki: ‘Zamanında çıkıp konuşsalardı…’

4

Yok yok, Cüneyt Özdemir’e cevap vereyim diye yazmadım. Zaten cevap yazılacak bir konu da değil. Neden baysediyorum? 

Cüneyt Özdemir’in misafiri Ali Babacan’dı. Program bir hayli de dikkat çekti. Sonrasında da Özdemir programı değerlendirirken ‘zamanında çıkıp konuşsalardı’ demiş. Ben de tam da bu konuyla ilgili düşünmüştüm.

Sanıyorum dün ya da ondan önceki gündü. 

Ben nereden bu konuya geldim, açıklayayım. 

Almanya’da Gymnasium adı verilen okullar var. İlkokulda dersleri iyi olan çocukların gittiği bir okul. Bu okulda okuyan öğrenciler öyle bir havaya girerler ki, anlatamam. Öğretmenler de o havaya girmeleri için sürekli onlara konuşurlar: ‘Siz Gymnasiast/Gymnasiastinsiniz, bunun farkına varın’. Türkçesi ‘siz özel insanlarsınız, gymnasiuma gidiyorsunuz, bunu iyi bilin’. 

Sonrasında bende de düşünce zinciri oluştu: Ülkemiz, ülkemizdeki bazı okullar, o okullara gitmenin havası ve konumu geldi. Sonrasında da, belli kesimdekilerin bu okullara gidenleri şişirmeleri ve ‘üst elit sınıf’ oluşturma hevesleri. Sonrasında da bu kesimlerin ülkeyi yönetme ve halka tepeden bakma tavırları ve vatandaşı küçümsemeleri. Sonrasında da şu aklıma geldi ya da şöyle diyeyim, sosyolojik bir çıkarım yaptım: ‘Bugün yaşanan birçok anormalliğin temelinde eskiden yapılan yanlışıkların büyük etkisi var’. Bazı kesimler şuculuk-buculuk adına elit kesim olduklarını zannederek halka tepeden bakıp, onları bu kadar hakir görmeselerdi, bugün bu kadar anormallik yaşamazdık. 

Örnek mi? 

Bugünün tarihi: 27 Mayıs. 

Reklam

Ne olursa olsun, ihtilal yaparak bir Başbakan idam edilir mi? Bunları yapanlar işte bahsettiğim elit olma arzusundaki insanlar. 

Başka örnekler mi? 

1970, 1980 ve 28 Şubat. 

O zamanki anormallikler o kadar fazlaydı ki, bugün yaşananlarda büyük etkisi var, azizim. Bu tespiti yapmıştım ki, Özdemir’in cümlesi bütün bunların üzerine tuz-biber oldu. 

C. Özdemir şunları dedi: ‘Hepiniz oradaydınız, neden müdahale etmediniz?’  Ve eklemiş: ‘Çıkıp konuşsaydınız, istifa etseydiniz, risk alsaydınız….’

Ülke normal miydi ki, bunlar olsun. 

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün cumhurbaşkanlığı seçiminde yaşadıklarına ne diyelim? 

Neydi 367 sayısı konusu? Bunlar daha dün diyebileceğimiz olaylar. 

Reklam

Cüneyt Özdemir de gayet diplomatik şekilde sorular yöneltmiş. İyi hoş da, memleketin hali normal miydi ki?..

O zaman çıkıp Özdemir’in dedikleri denseydi, ne olurdu biliyor muydunuz? 

Bahsettiğim kesim ve kesimler saldırıya geçer ve linç etmeye kalkarlardı. Diyeceksiniz ki, nereden biliyorsun? 

Az öncekilerin hepsi buna çok güzel örnek. 

Başka bir örnek daha mı vereyim?
Hemen. 

‘Kara paracı ve altın kaçakçısı şarlatanı hayırsever, kutucu bankacıyı saf, havuzcu işadamlarını Türkiye’nin gururu, hırsızlığın peşine düşenleri de hain olarak damgalayandan her şey olur da bir tek cumhurbaşkanı olmayacaktır. Ekmeleddin Bey duruyorken, hain emeller Çankaya’ya çıkamaz…’

‘Erdoğan hakikaten de ruh sağlığını acilen gözden geçirmelidir…’

Bu sözler kime ait biliyor musunuz? 

Devlet Bahçeli’ye ait. Evet, evet, yanlış okumadınız. İsterseniz siz de internetten kontrol edin….

Devlet Bahçeli ağır hakaret içeren bu sözleri Cumhurbaşkanı Erdoğan için söylemişti.
Kendilerini üstün- elit ve bazı yerlerin sahibi sananlar arasında onlar da vardı evet. 

Ölenlerin arkasından kötü konuşmayalım ama bugün vefat eden Karadayı 28 Şubat zamanında neler neler yapmıştı? 

Bütün bunlardan sonra C. Özdemir samimi bir şekilde sormuş: ‘Hepiniz oradaydınız, neden müdahale etmediniz?’ 

Bu soruyu yöneltene aynısı sorulmaz mı: ‘Neden bütün bu anormallikleri o zaman haber yapmadınız?’

Sevgi ve Bilgiyle kalın 

4 YORUMLAR

 1. ”Ülke normal miydi ki, bunlar olsun”
  Bu cümleyle savunma yaptığınıza göre şu anda ülkenin normal şartlarda yönetildiğini kabul ediyorsunuz ve her şeyin açığı çıkarılması ve yanlışların düzeltilmesini için gerekli demokrasinin ve hukukun var olduğunu söylemek istiyorsunuz demek ki.
  Bu düşüncede olduğunuza sevindim o zaman yapılması gereken şey seçimi beklemek ve halkın iradesinden(her ne kadar temek karamollaoğlu aydının alimin oyuyla cehlin oyunun bir olması tam demokrasi değildir dese de) çıkacak kişiye ülkenin idaresini teslim etmek gerekiyor.
  Tabiki burada sizin dediğiniz gibi ülkeyi anormal şartlardan bu zamanki normal şarta getirmeyi başaran akp ye de bir teşekkür borcunuz olduğu sonucunu çıkarıyorum.

  • Erdoğan rejiminin savuncularidan sayin Ş Tolun! bey! TÜRKIYE Cumhuriyet’ini şu an kim yönetiyor biliyormusunuz?

   Sizin şu tesbitinize göre bizlerin AKP’ ye minnettar olmamiz lazım:

   “Tabiki burada sizin dediğiniz gibi ülkeyi anormal şartlardan bu zamanki normal şarta getirmeyi başaran akp ye de bir teşekkür borcunuz olduğu sonucunu çıkarıyorum.”

   EVET BU KONUDA ÇOK HAKLISINIZ! Nedenmi haklısınız? Şu an yeni rejimin baş mimari halkin binde bir oyunu dahi alamiyan , Türkiyenin 1 numaralı kepcesi “Doğu Perinçekin akp si Yõnetiyor.
   D.Perinçek AKP eli ile Türkiyede ISLAM dinini sıfırladı!
   Bundan sonra tıpkı Îzmirdeki Cami hoparlölerinde çaldırt’tığı müzikler gibi oyun havalari çalarak KANKALARI Bahçeli ve Erdoğan ile birlikte Din ALETIN
   fetvaları eşliğinde CHP yi şeytanlaştırıp AKP yi yüceltecek saray din icat ederek yeni bir CAHÎLÌYE dönemi başlma düdüğünü çaldılar!; Îlk düdük son kadına yönelik güreşçinin katlettiği kadın cinayetinde AKP li bir yetkilini adate GAYRI MEŞRU ilişkilerde erkeği deği sadece kadını suçlayarak o cinayeti meşhurlaştırarak Erkeyi koruyor.
   YIL 2020 ve AKP CAHILIYETI TŪRKIYEDE YENI BIR DIN OLARAK TARAFTARLARINI kutsadığını bizlerde yazarların sayesinde
   ÕĞRENMIŞ olduk.

  • Baktım Temel reis hakikaten söylemiş bunu sos medya da da Aysun bacıda (Kayacı) havalar tavan. Temel Karamollaoğlu da benim tezimi savunuyor diye.

   Memduh Bayraktaroğlu “vallahi kara-mizah gibi ülkeyiz” diyor.

   Ben de soruyorum 40 yıllık ilkokullu cinali olarak benim oyumla Burhan Kuzu’nun oyu bir mı? Ya da Ersin Şen’le.. yahut da ulusal yayın yapan kanal ekranlarını dolduran prof, doç,dr, uzman kimselerle benim oyum bir mi kardeşim dersem, bu saydığım titr sahiplerine mi hakaret olur yoksa kendime mi?

 2. SON BAKTIĞIMDA 1,2 MİLYON İZLENME VAR O PROGRAM İÇİN. CÜNEYT EĞER O SÖZLERİ SÖYLEMİŞSE GERİYE TEK ŞEY KALIYOR SİZİN GİBİ DURAN SAAT GAZETECİLER OLDUKÇA GÜNDE SADECE İKİ DEFA DOĞRUYU YAKALAYABİLİYORUZ BİRİSİ BURAYA DENK GELDİ İŞTE. O GÜN KONUŞULANLARI ANLAMAK İÇİN 24 SAAT ÇALIŞAN GAZETECİ OLACAKSINIZ.

YORUM YAZ

Please enter your comment!
Please enter your name here