Danimarka’ya Şeriat mı geldi yoksa: Türk imamlara nikah kıyma yetkisi…

1

Danimarka Kilise Bakanlığınca 2006 yılından bu yana inanç toplumları arasında sayılan Danimarka Türk Diyanet Vakfı ve çatısı altında faaliyet gösteren camiler, bakanlığın tanıdığı resmi nikah kıyma yetkisini ilk kez kullandı.

KOPENHAG (AA) – Bu kapsamda ilk resmi nikah, Danimarka Türk Diyanet Vakfı (DTDV) çatısı altında faaliyet gösteren İshöj Mevlana Camisi’nde, Vildan Öztemur ve Muhittin Yıldırım çiftine kıyıldı. 

Nikah töreninde Kopenhag Din Hizmetleri Müşaviri Hüseyin Gündoğar ve çiftin yakınları hazır bulundu. Din görevlisi Faik Uslu tarafından kıyılan nikahın ardından çiçeği burnunda çifte DTDV tarafından Kur’an-ı Kerim ve hat sanatından bir plaket hediye edildi. 

Vakıftan yapılan açıklamada, nikah kıyma yetkisinin DTDV’ye bağlı camilerde uygulanacağı ve bu hizmetten faydalanmak isteyenlerin vakıf ile iletişime geçebileceği bildirildi.

1 YORUM

  1. Mutluluklar dilerim, aferim, pekala…
    Çok yaşa sen, Danimarka…

    Bizim CHP Türkiye’sinin aksine, Danimarka yöneticileri daha makul ve ileri görüşlü! Bizimkilerin sapla samanı aıyrmadan, şeriatı öcü gibi gösterme gayretleri kendilerini öcüleştirmekten başka bir işe yaramadı…. Onların yaptığı hatalardan istifade eden ise, şikayet edip durdukları AKP oldu….

YORUM YAZ

Please enter your comment!
Please enter your name here