Davutoğlu: Bahçeli’nin Başbakan Yardımcısı olduğu tabloya Türkiye’yi tekrar geri getirdiler

0

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin Kürt sorunu olmadığı yönündeki açıklamasına tepki gösterdi. Davutoğlu, şunları ifade etti: “Hayat pahalılığı yok. Zam yok. Yurt sorunu yok. İşsizlik yok. Ekonomide sorun yok. Madem Bahçeli Kürt sorunu yok dedi o zaman Kürt sorunu da yok! Gelecek Partisi eski Türkiye’ye ait hiçbir tabudan, korkudan çekinmeden bütün sorunları çözmek için milletimizle el ele geliyor!”

Gelecek Partisi Genel Başkanı Davutoğlu, Sivas’ta gazetecilerle bir araya geldi. Faizlerin bir puan düşürülmesinin ardından yaşanan ve olası yaşanacak sıkıntıları dile getiren Davutoğlu, “Dün Merkez Bankası bir karar aldı. Faiz yüzde 1 düşürüldü. Keşke gerçekten düşürseler de hepimiz alkışlasak. Ama yeterli tedbirler alınmadan faiz 1 puan düştü, dolar fırladı. Dolarla birlikte enflasyon da fırlayacak. Yaz geçti, yazın enflasyon genelde düşük olur. Benim korkum, kaygım, endişem enflasyonun ekim-kasım ayından itibaren kontrol altına alınamaz şekilde katlanarak büyümesi.” dedi.

Ülkenin 2001 krizinin benzerini yaşadığını belirten Davutoğlu, şunları söyledi: “2001 tablosudur bu arkadaşlar, 2001 tablosu. Sayın Bahçeli’nin Başbakan yardımcısı olduğu tabloya Türkiye’yi tekrar geri getirdiler. Önce Merkez Bankası faizi düşürüyor, arkadan dolar ve döviz yükseldiği için bu sefer onu kontrol altına almak için faiz bir daha yükseltiliyor.

Mehter Marşı gibi bir adım ileri iki adım geri. Böylece faiz Türkiye’de en yüksek orana ulaşmış durumda. Dünyada en çok faiz ödeyen ülke Türkiye şu anda. 32 milyon kredi borçlusu var Türkiye’de. Bunların arasından dedeleri ve bebeleri çıkarın neredeyse vatandaşların hepsi kredi borcu ödüyor hale geldi. Bu faizli sistemin ta kendisidir. Buradan yüksek faizle bankacılık sisteminde olanlar para kazanırken, vatandaşlarımızın beli bükülüyor.”

YORUM YAZ

Please enter your comment!
Please enter your name here