Davutoğlu: Bütün bu kötü insanların Türkiye’nin İçişleri Bakanı ile makamlarında nasıl resmi oluyor?

0

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Erzurum’da konuştu. “Bugünlerde bir ‘Tosuncuk’ diye birisi Türkiye’ye geri geldi değil mi?” diye soran Davutoğlu, şunları söyledi:

“Peki bu ‘Tosuncuk’ hangi iklimde oluştu? Onlarla kimler resim verdi, kimler vatan millet edebiyatıyla o ‘Tosuncuk’un para toplamasına yardım etti? Nasıl doğdu böyle daha yüzüne baktığınızda ‘Şu adam yolda doğru dürüst yürüyemez’ diyen birisi 2 milyarı aldı götürdü? Hangi iklimde doğdu bu?

Öbür tarafta AK Parti Genel Merkezi’nde bir genç, 28 yaşında. O genç pudra diye kokain kokluyor ve lüks arabalara biniyor. Bu da memleket manzarası. Öbür tarafta bir Bitcoin sahtekarı, Thodex diye, 2 milyar dolarını götürdü milletin. Hadi bunlar tek tek kötü insanlar diyelim ama bütün bu kötü insanların Türkiye’nin İçişleri Bakanı ile makamlarında nasıl resmi oluyor?

Öbür tarafta Sezgin Baran Korkmaz. Buradan bir kez daha Ankara’ya sesleniyorum; Sezgin Baran Korkmaz ileride, Türkiye üzerinde Demokles’in kılıcı gibi kullanılacak biridir. Çünkü Amerikan Hazinesi’ni dolandırıp kara para aklama ile Türkiye’yi kara para aklama üssü haline getirmiş bu adam.

Hadi bu adam kötü ama bu adamın otelinde kimler kalmış kimler. Eski Başbakan mı istersiniz, bakanlar mı istersiniz, yargı mensupları mı istersiniz? O otelde lüks içinde kalırken hiç kimse bu adama ‘Bu değirmenin suyu nereden geliyor?’ diye sormamış. Çünkü bunlar değirmeni, değirmenin suyunu, kul hakkını unuttular.”

YORUM YAZ

Please enter your comment!
Please enter your name here