Davutoğlu: Kimin istifa etmesine, kimin yargılanacağına Bahçeli karar veriyor

0

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Fox Tv’de konuştu. Bülent Arınç’ın istifasını değerlendiren Davutoğlu, “Dün akşam Sayın Arınç’la konuştum. Bizim hukukumuzun devam etmesi önemlidir. Bu hususlar Yüksek İstişare Kurulunda dile getirildiğini söyledi Sayın Arınç. Kimin istifa etmesine, kimin yargılanacağına Sayın Bahçeli karar veriyor. AK Parti kimliğinin değişiminin yansımasıdır bu. AK Parti, 90’lı yıllara döndü. 28 Şubat’ta kullanılan dil ne ise bugün AK Parti o dili kullanıyor. Sayın Arınç’ın ifadesi geç kalınmış bir ifadedir.” diye konuştu.

AK Parti’nin bir yol ayrımında olduğuna dikkat çeken Davutoğlu, “Özgürlük yerine güvenlikçi politika ekseni tercih etti. Yasaklar ve yoksulluklar konusunda en yasakçı bir döneme geldi. AK Parti tabanından bize kayış var.” dedi.

Beş yıl boyunca Özal döneminde kullanılan uçağı kullandıklarını dile getiren Davutoğlu, “Beş kez kaza riskiyle karşılaştık. Halk ızdırap çekerken bunlar yanlış (israf) şeyler. Cumhurbaşkanı olsam kesinlikle Beştepe’de oturmam. Tamamını bakanlıklara teslim eder, bütün bakanlıkları oraya taşırdım.” şeklinde konuştu.

YORUM YAZ

Please enter your comment!
Please enter your name here