Davutoğlu: Meydanlarda idam ipleriyle dolaşan Bahçeli o tavrı şimdi niye sergilemez?

0

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, partisinin kurucular kurulu toplantısı öncesinde konuştu. Erken seçim hakkında Davutoğlu, “Bahçeli erken seçimin olmayacağını söyledi. Bahçeli ‘erken seçim yok’ demişse bilin ki erken seçim geliyordur.” ifadelerini kullandı.

Bahçeli’nin sürekli ‘Serok Ahmet’ diyerek kendisini hedef almasına da tepki gösteren Davutoğlu bu ismin kendisine terörle mücadele ederken Diyarbakır’lılar tarafından takıldığını belirterek şöyle konuştu: “Zamanında ‘Serok Vezir’ dediklerinde de eleştirmiştiniz. O zaman da ‘Neden rahatsız oluyorsunuz’ dedim. Şimdi tekrar söylüyorum. Milyonlarca insanın kullandığı bir dili, nasıl hakaret unsuru olarak kullanabilirsiniz? Bana hakaret etmenizi dahi affedebilir ama bu ülkenin vatandaşlarının bir kesiminin diline, örfine hakaret etmenizi asla kabul etmeyiz.”

“Bizim hesaplamalarımıza göre genç işsizlik yüzde 30’u aştı.” diyen Davutoğlu, şunları söyledi: “Türkiye’nin her yerinde gençler işsizlikten kıvranıyor. Üniversite bitiren gençlerin hala anne baba bağımlılıklarının devam etmesi onların onurlarını zedeliyor. Bugün maalesef tablo bu. Sen pandemi sürecinde bütün millete 9 milyar TL harcıyorsun, bir günde bir kalemde yandaş bir şirkete 9.5 milyar TL vergi muafiyeti sağlıyorsun. “Sabret” dedikleri halk bunu sormaz mı?

Dünya beşten büyüktür dedikten sonra ülkenizde 5 şirkete dayalı bir ekonomik sistem kurmayın. Halk ızdırab içindeyken, halka ‘Sabret’ diye vaaz etmeyi bırakın da gerekeni yapın. Biz Gelecek Partisi’ni güç yozlaşmasına karşı kurduk! Fakirlere ‘Sabret’ dedikten sonra her türlü şatafatı, kibri, israfı kendinin ve yakınlarının hayatında yaşatan devlet adamlarının anlayışına karşı kurduk.

Gelecek Partisi’nin iktidarında kimse millete kibir sergilemeyecek, kendi sabretmeden millete ‘Sabret’ demeyecek, güç yozlaşmasının etkisiyle mevki ve makamı tüm değerlerin üzerinde görmeyecek, bu milletin yetiminin hakkının yenmesine izin vermeyecek!

Meydanlarda idam ipleriyle dolaşan Bahçeli o tavrı şimdi niye sergilemez? Hangi pazarlıkları yaptınız? Öcalan’ın kardeşi televizyonlara çıkartılır, ses çıkarmaz. Abdullah Öcalan’dan mektup getirilir, ses çıkarmaz. Doğu Türkistanlılara zulmedilir ses çıkarmaz. Ankara’da milliyetçilik taslamak kolaydır. Esas vatanperverlik her vatandaşı kucaklamak, yurt dışında da gönül coğrafyamıza sahip çıkmaktır. Şimdi sormak vaktidir Sayın Bahçeli’ye, niye masa Moskova’da kurulur, Aliyev yalnız bırakılır? Niye Türkiye masada yok?”

YORUM YAZ

Please enter your comment!
Please enter your name here