Davutoğlu: Yakında Erdoğan da tasfiye edilecek

1

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, saldırıya uğrayan Selçuk Özdağ ile Cumhurbaşkanı Erdoğan arasındaki telefon görüşmesine ilişkin konuştu.

“Sayın Erdoğan telefon görüşmesinde ‘geçmiş olsun’ demiyor, ‘failleri bulacağız, cezalandıracağız’ da demiyor. Olayı ciddiye almamaktır bu. Muhtemeldir ki Sayın Erdoğan, Sayın Bahçeliden gelecek tepkiden çekiniyor.” diyen Davutoğlu, Karar TV’de şunları ifade etti:

“Dün bir ameliyat geçirdi. 17 dikiş atıldı kafasına. Durumu iyi, taburcu oldu, evinde şu anda. 8 saat sonra AK Partililerden açıklama geldi Selçuk Bey’le ilgili. Allah aşkına selam verdiğiniz birine böyle bir şey olsa 8 saat bekler misiniz? Niye? Hepsi yeşil ışık bekliyor.

Selçuk Bey dün bir ameliyat geçirdi. Bu öldürme kastıyla yapılan bir eylemdir. Fiilen içinde silahlı vardır. Beş kişiden ikisi silahlı. Selçuk Bey, geçmişte tecrübelerinden hareketle tedbirli davranmasaydı, “Kıymetli bir siyasetçiydi, çok üzüldük” diye cenazesinde konuşuyor olabilirlerdi.

Erdoğan, şu an vesayet altında. 28 Şubat artıklarının vesayeti altında. Uyarıyorum, yakında Sayın Erdoğan da tasfiye edilecek. Sayın Erdoğan bir yol ayrımında. Cumhur İttifakı’yla seçim kazanması çok zor. Reformlar diyor. “Sakın reformlardan bahsetme, sen bizim eserimizsin” diyor. Erdoğan’a uyarı niteliği taşıması burada. Türkiye’de siyasi denklemi Gelecek Partisi değiştirmiştir. Erdoğan’ın ilkesel bir siyaset anlayışı yok. Konjonktürel olarak hareket ediyor. Gelecek Partisi’nin önünü diğer aktörlerle birlikte engellemeye çalışıyorlar. Diğer partilerin önünde bir engel yok ama Gelecek Partisi engelleniyor.

Şu an erken seçim şartları var ama hukuksal olarak zor. Her şey Cumhurbaşkanı’na endekslendiği için. AK Parti tabanından büyük kopuşlar var. AK Parti’nin üye sayısı artmış. Niye artıyor biliyor musunuz? Bir Mardinli, İŞKUR’da iş bulabilmek için zorla üye yaptılar diyor. Bu mudur siyaset anlayışı?  Bu sadece Mardin’e has değil. Türkiye’de siyasetin bir seviyesinin olması gerek. ‘Bu hareketin delisi çoktur’ demek ülkücü harekete hakaret.”

1 YORUM

YORUM YAZ

Please enter your comment!
Please enter your name here