Dereler taştı, tarım arazileri ve yollarda hasar oluştu..

0

Rize genelinde devam eden sağanak hayatı olumsuz etkiledi. Çamlıhemşin, Ardeşen ve Fındıklı ilçelerinde yağış dolayısıyla bazı dereler taştı, farklı bölgelerdeki yamaçlarda kopmalar oldu.

Ardeşen’e bağlı Tunca beldesindeki derelerin su seviyesi yağış nedeniyle yükseldi, Fındıklı’dan geçen Arılı Deresi ise taştı. Bu nedenle tarım arazileri ve yollarda hasar oluştu. İlçelerde ulaşımı sağlayan bazı yollar da derelerin taşması sonucu trafiğe kapandı.

Rize’de şiddetli yağış sebebiyle yaşanan sel ve heyelanlarda kaybolan 2 kişiyi arama çalışmaları da devam etti. Delihasan ve Arıcı’nın aileleri, Sahil Güvenlik Komutanlığınca denizde yürütülen aramaların bir bölümüne eşlik etti.

Rize'de sağanak nedeniyle dereler taştı, tarım arazileri ve yollarda hasar oluştu

Artvin’de sağanak hayatı olumsuz etkiledi. İl genelinde etkili olan sağanak nedeniyle debisi yükselen Arhavi ilçesine bağlı Boğaziçi Mahallesi’nden geçen Kapisre Deresi taştı. Derenin taşması sonucu mahalledeki bazı binaların giriş ve zemin katlarında bulunan ev ve iş yerlerini su bastı.

İlçenin Merkez Mahallesi’nde de yağış dolayısıyla düşük kottaki bazı ev ve iş yerlerine su doldu, tarım arazileri ve bazı yollarda ise hasar oluştu. Sağanağın sahil kesiminde ve şehir merkezinde etkisini sürdürdüğü öğrenildi.

Artvin'de derenin taşması sonucu bazı ev ve iş yerlerini su bastı

YORUM YAZ

Please enter your comment!
Please enter your name here