DEVA Partisi Genel Başkanı Babacan: Ranta değil alın gücüne dayanan bir ekonomiye geçmek zorundayız

0

Demokrasi ve Atılım Partisi’nin (DEVA) genel merkezinin dijital açılışı yapıldı. Yeni bir teşkilat, yepyeni bir siyaset yapma tarzıyla yola çıktıklarını dile getiren DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, bu çatı altında sadece bir parti değil aynı zamanda yeni ve farklı bir siyasi kültür inşa edeceklerini vurguladı.

“İnşaat bitti ama inşa yeni başlıyor.” diyen Babacan, şunları söyledi: “Parti tüzük ve programlarında işlevsel kalan parti içi demokrasi ilkesine bu çatı altında hayat vereceğiz. İşsizlik sorunuyla mücadele edeceğiz. Ciddi bir işsizlik sorunuyla karşı karşıyayız. Ranta değil alın gücüne dayanan bir ekonomiye geçmek zorundayız. Temel hak ve özgürlüklerin önündeki yasakları sonuna kadar kaldıracağız. Düşünce suçu kavramını yok edeceğiz.

En önemli varlığımız olan gençlerimizin ve çocuklarımızın kaliteli eğitime eşit fırsatlarla ulaşabildiği bir Türkiye hedefliyoruz. Uluslararası itibarını artırmış, güven duyulan, bölgemizde ve dünyada barışa katkı veren bir Türkiye hedefliyoruz. Teknoloji geliştirmenin ön şartı, gençlerimize özgür bir ortam sağlamaktır. Özgür zihinlerin bir arada çalışacakları bir ekosistem oluşturmak şarttır.

Türkiye için demokrasi zamanı, atılım zamanı geldi. Artık Türkiye için iyileşme vakti. Biz 81 ilin gücünü arkamıza alarak yola çıktık. İnanıyorum ki, bu binanın ışıkları hiç sönmeyecek. Biz burada çalışıyor olacağız…”

YORUM YAZ

Please enter your comment!
Please enter your name here