DEVA Partisi Genel Başkanı Babacan: Tamamen yönsüz bir ekonomi seti var

0

Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Genel Başkanı Ali Babacan, TV5’te konuştu. “TÜİK’e göre Ağustos 2018’de Türkiye’de toplam çalışan sayısı 29 milyon 318 bin, son açıklanan rakama göre bugün 26 milyon 133 bin. Yani başkanlık sistemi geldiğinden beri Türkiye’de çalışan insan sayısı 3 milyon 185 bin kişi azalmış.” diyen Babacan, şunları söyledi:

“Türkiye’nin şu anda yeni bir ayrıma, çatlağa ihtiyacı yok. Biz tam tersine ortak bir gelecek amacında halkımızı buluşturmak istiyoruz. Toplumun her kesiminden de bize ciddi bir ilgi var. Biz partimizin kuruluş gününde temel ilkelerimizi açıkladık. Dinimizin kutsallarını günlük siyasete alet etmeyeceğiz.

DEVA Partisi hiçbir şeyin devamı değil ve biz yeni bir kimlik inşa ediyoruz. Türkiye’nin en acil ihtiyaçlarını karşılayıp en ciddi sorunlarını çözecek perspektif ancak birleştirici, bütünleştirici bir siyasi hareketle mümkün. Başkanlık sistemine geçerken en büyük vaat koalisyonların biteceğiydi. Şimdi ittifak yapmadan Meclis’e giremiyorsunuz, vatandaş aldatıldı.

Bir kişiyi atayabilmek için mevzuat değiştiriliyor, o kişi atandıktan sonra tekrar mevzuat eski hâline getiriliyor. Sırf o bir kişiyi atayabilmek için. Bunlar çok yanlış. Türkiye 83 milyonluk ülke, insan mı yok Allah aşkına. Bugün bir ekonomi politikası var diyemiyorum. İki adım ileri bir adım geri. Tamamen yönsüz bir ekonomi seti var.

İtibardan tasarruf olmaz derken her alanda israf çoğalmıştır bugün. Devletin gücü gösterişten gelmez, itibardan gelir. Özgürlüklerin garantisi biziz. Biz ekip olarak her kesimin özgürlüğü için yola çıktık. KHK kanayan bir yaradır, adalet eksikliğidir. Yargıyı tarafsız ve bağımsız çalıştırmak, beraat edenlerin de haklarını acilen iade etmek gerekir.

Türkiye’nin yirmi yılda bir ihtiyacı olan yeniden ayağa kalkma misyonunu ve görevini biz üzerimizde hissediyoruz. O sorumluluğu şu anda sırtımızda hissediyoruz.”

YORUM YAZ

Please enter your comment!
Please enter your name here