Dikkat! Yeni bir oyun var…

0

Biz söylemekten bıkmadık, sizler de okumaktan bıkmadınız, eminim. Çünkü sürekli tekrar etmek gerekiyor. Neyi tekrar etmemiz lazım? Gizli-saklı iş yapanların, toplum önüne çıkarak hamaset yapmalarını. Zihinlerindeki planları yürütmeleri için, topluma farklı şeyler sunduklarını ve aslında insanları kandırdıklarını. Dini ve milli duyguları sonuna kadar kullanarak eriten kişilerin, dini ve milli değerleri değil de, kendilerini düşündüklerini. 

Siyaset arenasının hareketlendiği şu günlerde yeni bir plan hazırlanıyor. Anlayacağınız yeni bir oyun kurulmaya çalışılıyor. 

Aslında yeni bir oyun değil bu. Uzun zamandır oynanan oyun, ama bugün şiddeti artmış gibi gösterilmek isteniyor. 

Uyanık olmamız lazım. 

Bir kesim için Mustafa Kemal Atatürk’ten örnek vereyim:

Mustafa Kemal Atatürk, ülkenin içinde bulunduğu zor durumdan çıkması için silah arkadaşlarıyla birlikte hareket etmişti. Ülkenin ileri gelen insanları ile toplantılar düzenlemiş ve onları bir hedefe kanalize etmişti. 

Bütün başarılardan sonra (Ülkenin düşmanlardan temizlenmesi ve yeni bir devlet kurulması), bizzat kendisi şu cümleyi söylemiştir: ‘Benim naçiz vücudum, bir gün elbet toprak olacaktır. Fakat Türkiye Cumhuriyeti, ilelebet payidar kalacaktır’.

Bir de şu cümlesi vardır: ‘İki Mustafa Kemal var. Biri ben, fert olan, fani olan Mustafa Kemal. İkinci Mustafa Kemal’den ise ancak “Biz” diye bahsedebilirim. Yani sizler, çalışan köylü, uyanık, münevver, milliyetperver vatandaşlar… İşte o Mustafa Kemal ölmez’.

Reklam

Diğer kesim için de Hz. Muhammed (SAV)’den örnek vereyim:

‘De ki: Rabbimi tenzih ederim. Ben, sadece beşer bir elçiyim. (İsra, 93)

‘De ki: Ben, yalnızca sizin gibi bir beşerim’. (Kehf, 110)

‘Ben de sizin gibi bir insanım…..’. (Buhârî, Şehâdât 27, Mezâlim 16; Müslim, Akdiye 5)

‘Siz beni, hakkım olan derecenin üzerine yükseltmeyiniz! Çünkü Allâh Teâlâ beni rasûl edinmeden önce kul edinmişti’. (Hâkim, III, 197/4825; Heysemî, IX, 21)

İslam’a inandığını söyleyen Müslümanlar, baştan ifade edeyim, ilk ikisi ayet ve diğerleri hadistir. 

Ayet demek, Kuran-ı Kerim’de geçiyor demektir, hani aklınıza gelmemiş olursa, hatırlatayım dedim. 

Peki nedir yeni oyun, diyenlerinizi duyar gibiyim. 

Reklam

Evet, yeni oyun şu: ‘Ülkeyi tek bir kişiye indirgeyerek, yeni ittifaklar sağlama uğraşısı.

Bu ülke, tek bir şahsa indirgenemeyecek kadar büyük ve güçlü bir ülkedir. Bunu asıl bilmesi gerekenler ‘Milliyetçiyim’ diyenler olması gerekir diye düşünüyorum. Gerçekten milliyetçilerse tabi…

Sevgi ve Bilgiyle kalın

YORUM YAZ

Please enter your comment!
Please enter your name here