Dirk Advocaat: “Ben bunu bekliyordum” Olde Riekerink: “Kaybetmeyi hak ettik”

0

Maç sonrası yayıncı kuruluşa konuşan Fenerbahçe Teknik Direktörü Dirk Advocaat, Galatasaray karşısında iyi oyunla hak ettikleri bir galibiyet aldıklarını söyledi.

Hollandalı çalıştırıcı, “3 puan, daha fazlası değil. Maçtan önce de söyledim, kazanmak mecburiyetindeydik. Ligde doğru yere gelme açısından önemli sonuç. Hak edilmiş galibiyetti” dedi.

Dirk Advocaat, Atmosfer ve taraftar desteği ile ilgili de “Harika bir atmosfer vardı. Oyuncular kendileri ve taraftarlar için mücadele ettiler. Gerçekten taraftarlara ihtiyacımız var” dedi. Advocaat şöyle konuştu: “Ben bunu bekliyordum. Oyuncularımızla 2.5-3 aydır beraber çalışıyoruz. İstediklerimizi oyuncularımız biliyor. İki oyuncumuzun yerine oynayan oyuncularımız da iyi oynadı. Oyuncularımıza da söylüyorum, 11 kişiyle maç kazanamazsınız, 20-22 oyuncuya ihtiyaç var”

Basın Toplantısı

Maç sonrası düzenlenen basın toplantısında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Fenerbahçe teknik direktörü Dirk Advocaat, şunları söyledi.
“van Persie’nin kalitesini biliyorduk, belki biz gelmeden alıştığından farklı bir idman tarzında çalışıyordu. Bizim gelmemizle, yaptığımız antrenmanlarla kendine daha alışık çalışmalar yaptı. Geçen yıl çok sakatlıklar yaşamış. Ona şunu söyledim;  fit ve sağlıklı olmalısın. Bu yüzden en başta onu oynatmıyordum. Kalitesi ortada, fiziksel gelişim gösteriyor ve goller de atıyor.

Geçmişi fazla düşünemezdik. Bizim için en önemlisi bu akşamdı. Şu anda onların 1 puan önündeyiz. Taraftaralar da takıma büyük katkı sağlıyorlar. Onlar her maç bu şekilde gelirlerse biz sahamızda zor yeniliriz. Taraftarlarımıza büyük saygı duyuyorum.

Harika bir atmosfer vardı. Josef de Souza kendini geliştiriyor. Alper de öyle. Neustadter de iyiydi. Oyuncularımı bu şekilde görmekten dolayı mutluyum. Galatasaray gibi bir takıma karşı 4-5 pozisyon bulduk. Onların ise yarım pozisyonları vardı.

Maçın ikinci yarısında oyun içinde yaptığımız değişikle orta sahada daha güçlüydük. Yapmak istediklerimizi oyuncularımız saha içinde gerçekleştiriyor. Galatasaray gibi bir takıma böyle oynamak güzel. Doğru anda doğru baskıyı yaptık. Josef’in penaltı pozisyonunda baskı buna örnek.

Reklam

Salih hala bana Fenerbahçe’nin futbolcusu olmak istediğini göstermedi. Kaliteli oyuncu ama özellikle fiziksel anlamda oyununu geliştirmesi gerekiyor.

Sezon başında çok fazla puan verdik. Sonrasında hep 3 puan almamız gerekiyordu. 3 hafta sonrasında. Ya 5 puan geriye düşecektik ya da bir puan önlerine geçecektik. Her maç kritik ve önemli. Başakşehir ve Beşiktaş’ı yakalayana kadar böyle devam etmeliyiz. Galatasaray ve Bursaspor’da bu yarışın bir parçası”

Olde Riekerink: “Kaybetmeyi hak ettik”

Galatasaray’da teknik direktör Jan Olde Riekerink maçtan sonra yayıncı kuruluşa 2-0 kaybettikleri maçı değerlendirdi.
“POZİSYON ÜRETEMEDİK”
“Daha önce de dile getirdim takıma güvenim maça çıkarken güvenimiz üst düzeydeydi. ilk yarıya bakıldığında kalitemizi sahaya yansıtamadık. Defansif olarak iyiydik diyebilirim yenilen goller 2 bireysel hatadan geldi. Ancak ofansif anlamda sıkıntı yaşadık. Pozisyon üretemedik. İlk golün geliş zamanı da bizi sıkıntıya soktu ve akabinde 2-0 mağlup olduk.”

“KAYBETMEYİ HAK ETTİK”
Galatasaray’daki iyi gidişin bozulmasının nedeninin sorulması üzerine Riekerink, şunları söyledi: “Son 4 maçın 3’ünü kaybetmiş olabiliriz. Ama bu 3 maç birbirinden farklı, onları ayırmak lazım. Sahamızda kaybettiğimiz 2 maçı tamamen hak eden bir G.Saray vardı. Trabzonspor ve Başakşehir maçlarında rakipten daha iyiydik ama bu maçı kesinlikle hak etmedik.”

YORUM YAZ

Please enter your comment!
Please enter your name here