Donanma üssünde silahlı saldırı..

0

ABD’de bir donanma üssünde silahlı saldırı düzenlendiği bildirildi. Escambia Şerifliği Sözcüsü Amber Southard, kolluk kuvvetlerinin, Florida eyaletinde Donanma Hava İstasyonu Pensacola’da silahlı saldırı düzenleyen bir kişiyi öldürdüğünü açıkladı.

ABD basınında, saldırıda yaralanan 10 kişinin çeşitli hastanelerde tedavi altına alındığı yönünde haberler yer aldı. Donanma Hava İstasyonu Pensacola’nın Facebook sayfasında da üssün girişlerinin kapatıldığı belirtildi. Üste 16 binden fazla askeri, 7 bin 400 de sivil personelin çalıştığı ifade ediliyor.

ABD Başkanı Donald Trump ise saldırının ardından Kral Selman’ın kendisini aradığını belirterek “Kral Selman, Pensacola’da yaşanan saldırıda hayatını kaybedenlerin ailelerine taziyelerini, yaralananlarının ailelerine ise sevgilerini iletti.” dedi. Saldırganın Suudi Arabistan vatandaşı olmasına ilişkin de Trump, “Kral Selman, saldırganın barbarca eylemlerinden dolayı Suudi Arabistan halkının çok öfkeli olduğunu söyledi ve bu kişinin eylemlerinin hiçbir şekilde Amerikan halkına sevgi besleyen Suudilerin hissiyatlarını yansıtmadığını belirtti.” dedi.

YORUM YAZ

Please enter your comment!
Please enter your name here