Döviz ve altın artık halkta değil iktidar sahiplerinde, müteahhitlerde..

0

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, parti genel merkezinde il başkanları toplantısında konuştu. “Siyaseten bu dönemde kimlerin zenginleştiğini, kimlerin altınının dövizinin olduğunu çok iyi biliyoruz. Döviz ve altın halkta değil artık, iktidar sahiplerinde, onlarla çalışan müteahhitlerde.” diyen Davutoğlu, şunları söyledi:

“AK Parti kongresi vardı. Kongrenin temel sloganı ‘güven’di. Çünkü Cumhurbaşkanı da AK Parti yetkilileri de biliyor ki memlekette ciddi bir güvensizlik var. Tüm toplumda bir tedirginlik var. Herkes tedirgin. Onun için AK Parti kongresi ‘güven’ diyerek güven uyandırmaya çalışıyor. Ama şunu söyleyeyim ki bugün en fazla tedirgin olanlar, iktidarda görevde olanlar. Çünkü başta bakanlar olmak üzere ‘Sabah akşam kalacak mıyız, gidecek miyiz?’ telaşı içindeler. Çünkü onlar biliyorlar ki 4 ay önce büyük ümitlerle iş başına gelen Merkez Bankası Başkanı bir gece yarısı operasyonuyla görevden alınıyorsa, artık görevden alınma endişesi taşımayan kimse yok demektir. Sayın Cumhurbaşkanı milletin gönlüne korku salmaya çalıştı ve belli ölçülerde korku iklimi oluşturdu. Ama en çok da en yakın çalışma arkadaşlarının gönlüne korku saldı bu davranışlarıyla. 20 ayda 4 Merkez Bankası başkanı değişmişse, ne derlerse desinler dünyada onlara kimse güven duymaz.

Şimdi baktığınızda Sayın Cumhurbaşkanı ve Sağlık Bakanı her yerde sosyal mesafe, hijyen ve maskeyi zikrediyor. Ama sosyal mesafe kuralları AK Parti kongreleri, MHP kongreleri olduğunda nedense geçerli değil. Dün binlerce insan kongre salonunda buluştu. Eğer gerçekten bu kadar kalabalıklar sosyal mesafe kurallarını ihlal etmiyorsa o zaman Cumhurbaşkanı’na ve iktidara düşen görev şudur: Madem bunlar bir tehlike teşkil etmiyor, milletimizden sosyal mesafeye uymamak dolayısıyla kesilen bütün cezalar geri ödenmelidir. Buradan daha önce ceza ödemiş bütün vatandaşlarımıza da sesleniyorum. Gitsinler ve AK Parti kongresi resimleriyle birlikte müracaat etsinler. Bu kongreler yasağı ihlal etmiyorsa biz de ihlal etmiyorduk deyip dava açsınlar. 

Yine Sayın Cumhurbaşkanı dünkü verdiği mesajların birinde diyor ki ‘Altın ve dövizlerinizi sisteme sokun ve ekonomimizdeki bu dar boğazı aşmamıza yardımcı olun.’ Cumhurbaşkanı’na çağrıda bulunuyorum; eğer güven uyandıracaksa bütün yakınlarının, bütün iktidar mensuplarının yakınlarının varsa banka hesaplarını şeffaf bir şekilde açıklasınlar. Herkes siyaseten bu dönemde kimlerin zenginleştiğini, kimlerin altınının dövizinin olduğunu çok iyi biliyoruz. Döviz ve altın halkta değil artık, iktidar sahiplerinde, onlarla çalışan müteahhitlerde.”

YORUM YAZ

Please enter your comment!
Please enter your name here