Düşünce ve ifade özgürlüğü ödülünü aldı..

0

HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, cezaevinde olduğu için kendisine takdim edilemeyen “Ayşenur Zarakolu Düşünce ve İfade Özgürlüğü Ödülü”nü Siirt’te aldı.

  1. Ayşenur Zarakolu Düşünce ve İfade Özgürlüğü Ödülleri, 12 Haziran’da İnsan Hakları Derneği İstanbul Şubesi’nde düzenlenen törenle sahiplerini buldu. “İnsan Hakları, Adalet ve Özgürlükçü Demokrasi İçin Acil Eylem” temasıyla verilen ödüllere bu yıl milletvekilliği düşürüldükten sonra tutuklanan Ömer Faruk Gergerlioğlu layık görüldü.

Cezaevinde olduğu için törene katılamayan Gergerlioğlu’nun ödülünü HDP Milletvekili Musa Piroğlu almış törende de Gergerlioğlu’nun cezaevinden gönderdiği mesaj okunmuştu. Gergerlioğlu’na ödülü Siirt’te düzenlenen törende İHD Eş Genel Başkanı Eren Keskin tarafından kendisine takdim edildi.

Törende bir konuşma yapan Gergerlioğlu, İnsan Hakları Derneği İstanbul Şubesi tarafından verilen ödülün kendisi için çok değerli olduğunu söyledi. Gergerlioğlu “Bu ödülü almak benim için çok büyük bir onur. İnsan hakları alanında çalışmış, büyük emekler vermiş, büyük bedeller ödemiş bir dernekten böyle bir ödülü almak çok daha büyük bir onur.” dedi.

YORUM YAZ

Please enter your comment!
Please enter your name here