Ekonomi, yolsuzluk, israf ve rüşvet üçlüsünün içerisine sıkışmış durumda..

0

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Fox TV’de konuştu. “Türkiye’nin bütün imkanlarını sanayi ve tarıma yönetmeliyiz. Üretime dönük olmayan yatırımlardan acilen vazgeçilmelidir.” diyen Karamollaoğlu, şunları söyledi:

“Bugün ekonomi, yolsuzluk, israf ve maalesef rüşvet üçlüsünün içerisine sıkışmış durumda. Şunu açıkça belirteyim; Kanal İstanbul, israfın tam zirvesidir. Devlet projesi, herkesin ittifak ettiği projelerdir, Kanal İstanbul’un bununla alakası yok; bu, doğrudan rantla alakalı bir projedir. Bugüne kadar Kanal İstanbul olmadan ne kaybettik, olunca ne kazanacağız! Rantın yanında ayrıca ekolojik dengeyi bozacağı da görülüyor. Ben, Kanal İstanbul’u sadece ve sadece bir rant projesi olarak görüyorum.

İktidarın, samimi olarak yapılan yanlışları kabullenmesi lazım; o zaman millet bundan istifade eder. Tahliyeler ile alakalı yapılan konuşmalar, sanki zemin hazırlıyor; yarın tahliye haberleri gelebilir. ABD, Irak’ta katliam yaptı; kim destek verdi? Bugünkü iktidar! Annan Planı ile Kıbrıs’tan vazgeçiyordunuz! Bunlar iddia değil, gerçek.

Hakkı ihlal ederseniz; hukukta reform yapamazsınız! Türkiye’de vicdanların sesini yeniden duymamız lazım. Cumhur İttifakı sürekli olarak, toplum desteğini kaybediyor. Bu, herkes tarafından kabul ediliyor. Bunun verdiği rahatsızlıklar nedeniyle yeni çıkışlarla güven toplamaya çalışıyorlar ama bu lafla olmaz. Kılıçdaroğlu’na yapılan tehdit, bizim demokrasimizi zedeleyen bir gelişme; bu tehditlere sahip çıkılması da akla ve mantığa aykırıdır.

Bugünkü şartlarda seçim için ‘hodri meydan’ çıkışı yapamazlar; gelişmelerin lehlerine olmadığını biliyorlar. Dünya bir buhranın içinde; Türkiye ise her sahada derin buhranlar yaşıyor. Güdülen politikalar, çok kısır; istişareler yapılmıyor, dış politika da ise hiç bu kadar yalnız kalmamıştık. Cumhur İttifakı, sürekli olarak toplum desteğini kaybediyor. Vatandaşın taleplerine cevap vermedikleri için; icraatlarıyla oy kaybediyorlar.”

YORUM YAZ

Please enter your comment!
Please enter your name here