Ekrem İmamoğlu’na suikast girişimi.. Emniyet son anda önledi

0

IŞİD’in İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’na suikast düzenlemekle görevlendirdiği militanların Emniyet ekiplerince son anda yakalandığı iddia edildi. İmamoğlu’na yakın kaynaklar suikast girişimi iddiasını doğruladı.

Odatv’nin haberine göre Emniyet IŞİD’ın Türkiye’deki militanlarını İBB Başkanı İmamoğlu’na suikast düzenlemeleri konusunda görevlendirdiği bilgisini aldı. Bunun üzerine, İmamoğlu’nun koruma polislerine, “daha dikkatli ve duyarlı olmaları” uyarısı yapıldı. Herhangi bir şüpheli durumla karşılaşılması halinde veya takviye kuvvete ihtiyaç duyulması halinde acilen Emniyet’in bilgilendirilmesi istenildi.

Alınan istihbaratlar neticesinde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’na da durumla ilgili bilgi verildi. İçişleri Bakanlığı ve Valilikle koordine olunarak güvenlik çemberi yeniden ele alındı ve tüm güvenlik kurumları uyarıldı. İstanbul Valiliği emriyle Ekrem İmamoğlu’nun koruma sayısı artırıldı.
Diğer yandan, polis düzenlediği operasyonlar sonucunda İmamoğlu’na suikast girişiminde bulunmak için görevlendirilen IŞİD militanları ise son anda yakalandı.

İmamoğlu’na yakın kaynaklar Emniyetin suikast yapılacağı yönündeki istihbari bilgileri aktardığını, bu çerçevede güvenlik tedbirlerinin artırıldığını doğruladı ancak militanların yakalandığı yönünde bilgiye sahip olmadıklarını ifade ettiler.

YORUM YAZ

Please enter your comment!
Please enter your name here