Emniyet müdüründen Trump’a: Söyleyecek yapıcı bir sözün yoksa çeneni kapa

0

ABD’nin Minnesota eyaletinde polis şiddetinden hayatını kaybeden George Floyd için ülkenin dört bir yanında başlayan protestolar devam ediyor.

CNN International’da Christiane Amanpour’un programına konuk olan Houston şehrinin Polis Şefi Art Avecedo, Trump’ın protestolar hakkında yaptığı açıklamalara sert tepki gösterdi.

Trump, video konferans aracılığıyla düzenlediği valiler toplantısında, “Çoğunuz zayıfsınız. İnsanları gözaltına almanız, onları takip etmeniz ve 10 yıl süreyle hapse atmanız gerekiyor. O zaman bunların olduğunu bir daha görmezsiniz.” ifadelerini kullanmıştı.

Protestoların en sakin şekilde geçmesi için neler yaptıklarını anlatan Art Acevedo, “Bunu sadece bu ülkenin polis şefleri adına ABD Başkanı’na söyleyeyim: lütfen söyleyecek yapıcı bir şeyiniz yoksa çenenizi kapatın.” ifadelerini kullandı. ABD’nin her zamankinden daha çok bir lidere ihtiyacı olduğunu vurgulayan Acevedo,”Burası Hollywood değil, gerçek hayat.” sözlerini kullandı.

Protestoculara polisle birleşme çağrısında bulunan polis şefi, “Bunu birlik olarak, barışçıl bir şekilde atlatabiliriz, Nefretin üstesinden gelecek tek şey sevgidir.” değerlendirmesinde bulundu.

Kaynak: Euronews

YORUM YAZ

Please enter your comment!
Please enter your name here