Emrullah Gülüşken, Türkiye’ye getirildi..

0

İsveç’te Covid-19 tanısı konulduktan sonra tedavi edilmeden evine yollanan Emrullah Gülüşken, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın talimatı doğrultusunda bakanlığa ait ambulans uçak ile Türkiye’ye getirildi.

Emrullah Gülüşken, çocukları Esma, Samira ve Mahmut’la Türkiye Sağlık Bakanlığının ambulans uçağıyla Türkiye’ye gönderildi. Malmö Sturup Havaalanı’na inen ambulans uçak, yerel saatle 09.00’da Emrullah Gülüşken ile üç çocuğunu alarak havalandı.

Ambulans uçak, saat 13.30’da Ankara Esenboğa Havalimanı’na indi. Uçağın iniş yapmasının ardından koruyucu kıyafetli sağlık görevlileri uçak içerisine girdi. Emrullah Gülüşken ve çocukları, yapılan kontrollerin ardından havalimanında bekletilen ambulanslarla Ankara Şehir Hastanesine sevk edildi.

Leyla Gülüşken, Türkiye’nin gönderdiği ambulans uçağın gelmesiyle çok duygulandığını belirtti. Batman’ın Gercüş ilçesinden İsveç’e yerleştiklerini anlatan Gülüşken, devletin kendilerini ortada bırakmadığını vurgulayarak “Bundan dolayı Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, Sağlık Bakanımız Fahrettin Koca’ya, Türkiye’nin Stockholm Büyükelçisi Hakkı Emre Yunt’a AK Parti Milletvekili Zafer Sırakaya’ya, YTB Başkanı Abdullah Eren’e ve UID İsveç Başkanı Özer Eken’e teşekkürler ederim.” diye konuştu.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ise “Ambulans uçağımız sabah İsveç’ten hastamızı aldı. Sevgili Leyla, biz 25 bin hastamızı iyileştirdik. İnşallah Emrullah Bey de iyileşecek.” ifadesini kullandı.

YORUM YAZ

Please enter your comment!
Please enter your name here