En büyük müjde senin gitmen olur..

0

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın cuma günü açıklayacağını belirttiği müjdeye ilişkin HDP’den açıklama geldi. HDP Grup Başkanvekili Meral Danış Beştaş, “En büyük müjde senin gitmen olur. O saraydan çıkman olur. Bundan daha büyük halka verilecek bir müjde yoktur.” dedi.

HDP Grup Başkanvekili Meral Danış Beştaş, Gaziantep’de düzenlenen halk buluşmasında konuştu. “HDP’ye yönelik 2015’ten bu yana Türkiye’nin her tarafında büyük bir saldırı var.” diyen Beştaş, şunları söyledi:

“Saldırı demek bile bu işi karşılamıyor. Bize saldıranlar kim biliyor musunuz? Başka siyasi partiler, AKP ve ortağı MHP. Normalde siyasi partiler birbiri ile seçimlerde yarışıyor. Meclis’te siyaseti, çözümü ve olanakları konuşurlar. Ama Türkiye’de Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile birlikte çok başka bir iklim yaratıldı. Şu anda tek adam rejimi var. Bir diktatörlük var aslında.

Çünkü her konuda karar veren bir kişi var. Parti içinde de dışında da uluslararası ilişkilerde de yurt içinde de ekonomide de diğer partilere yaklaşımda da kadına yönelik şiddette de Akdeniz’de ne olduğuna, Libya’ya niye gidildiğine, Kuzeydoğuda neler yaptıklarına dair tek karar veren bir kişi var. Tek adam rejimi, faşizm, diktatörlük dediğimiz tam da burada ortaya çıkıyor.

Öyle bir rejim ki dün çıkmış diyor ki size müjde vereceğim. Antep’te şunu söyleyelim. En büyük müjde senin gitmen olur. O saraydan çıkman olur. Bundan daha büyük halka verilecek bir müjde yoktur. Çünkü halk yoksul, halk işsiz, cezaevlerinde yer yok, pandemi koşularında önlemler alınmıyor, herkes ölümle burun buruna. Bir infaz paketi çıkardılar, çeteciler, tecüvüzler katiller dışarı salındı ama siyasi rehineler orada tutulmaya devam ediliyor.”

YORUM YAZ

Please enter your comment!
Please enter your name here