Erbil Başkonsolosluğu görevlisi Osman Köse’nin şehit edilmesiyle ilgili 2 tutuklama..

0

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Türkiye’nin Erbil Başkonsolosluğu görevlisi Osman Köse’nin şehit edilmesiyle ilgili 2 kişinin tutuklandığını açıkladı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcısı Yüksel Kocaman, Ankara Adliyesinde basın mensuplarıyla bir araya geldi. Kocaman, Başsavcılığın 2019 çalışmalarına ilişkin istatistikler verdi, soruları yanıtladı. Gazetecilerin Kocaman’a yönelik bazı sorularına ise toplantıda hazır bulunan başsavcıvekillerince yanıt verildi.

Irak’ın Erbil kentinde bir restorana gerçekleştirilen silahlı saldırıda Türkiye’nin Erbil Başkonsolosluğunda görevli diplomat Osman Köse’nin şehit edilmesiyle ilgili soruşturmanın hangi aşamada olduğunun sorulması üzerine Başsavcıvekili Veysel Kaçmaz, olayla ilgili 2 kişinin tutuklu olduğunu açıkladı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcısı Yüksel Kocaman, 2019’da FETÖ’ye yönelik 77 ankesör soruşturmasında 754 şüphelinin itirafçı olduğunu söyledi.

Başsavcılıkça 2019’da FETÖ’ye yönelik 6 bin 831 dava açıldığını belirten Kocaman, FETÖ ile mücadelede iyi bir noktaya gelindiğini belirterek “Çok ciddi bir operasyonel güçlerinin kalmadığını düşünüyoruz.” dedi. Yüksel Kocaman, “FETÖ ile mücadele hayati bir konu. Bu örgüt ortadan kaldırılmadığı sürece her Türk vatandaşı ve devlet için tehdit devam eder.” ifadelerini kullandı.

YORUM YAZ

Please enter your comment!
Please enter your name here