Erdoğan Bayraktar adeta bazı yolsuzlukları itiraf ediyor..

0

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, 17-25 Aralık soruşturması sırasında istifa eden eski Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar’ın “Dosyamda ne varsa hem tapeler hem teknik takip doğrudur” açıklamasının itiraf niteliğinde olduğunu söyledi.

CHP Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, şunları söyledi: “Erdoğan Bayraktar adeta bazı yolsuzlukları, durumları itiraf ediyor. Kendisiyle ilgili tapelerin doğru olduğunu söylüyor. Bu bir itiraftır. Bu, o dönem yapılan yolsuzlukların doğru olduğunun itirafıdır. O dönemin bakanı, şimdi çıkıp itiraf etmiştir.

Recep Tayyip Erdoğan’ın kendisi ve ailesini kurtarmak için, kendisi ve ailesinin geleceği için yanındaki herkesi bir anda terk edebileceğinin göstergesidir. Erdoğan Bayraktar, kendisinin yolsuzluklarla ilgili bir çuvala konulduğunu belirtiyor ve gönderildiğini, atıldığını itiraf ediyor, söylüyor. Bu, Tayyip Erdoğan’ın ailesi ve kendisinin geleceği ile ilgili hiç kimsenin gözünün yaşına bakmayacağının, gerektiği zaman yanındaki, en yakınındakini, bakanını, aynı anda istediği zaman bir şekilde kendisinden uzaklaştıracağının göstergesidir.

Bunu AK Partililerin iyi değerlendirmesi gerekiyor. Tayyip Erdoğan, kendisi ve ailesiyle ilgili bir durum oluşursa kimsenin gözünün yaşına bakmaz, hemen onları terk eder, bu olay bunun göstergesidir. Erdoğan Bayraktar’ın sözleri bunun ispatıdır.”

CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır da şöyle konuştu: “‘Hakkımdaki iddialar doğru’ diyor ama bir şey daha söylüyor; ‘Bende para yok’ diyor. Peki o dönem para alanlar, evinden para çıkanlar, ayakkabı kutusundan çıkan paralar, ‘Oğlum sıfırlayabilir misin’ diyenler yargılandı mı? Hayır. Bu iddiaları, delilleri suçlular ortaya koysa da onların suçluluğunu ortadan kaldırmaz. Eğer dün bu rüşvetin, yolsuzluğun üzerine gidebilseydik bugün Ticaret Bakanı kendi şirketinden bakanlığa mal satmazdı. Satsaydı da yargılanabilirdi.

Bugün rüşveti, yolsuzluğu yargılayamıyorsak o gün ayakkabı kutularından çıkan paranın hesabını veremeyenler yüzündendir. Zarrab’ı aklayanlar; para, saat alanlar bir kez daha toplumun karşısına çıkmıştır. Rüşvet, irtikap, kara para; bunlar sorgulanmalıdır. Sorgulamalıyız. Çünkü tüyü bitmemiş yetimin hakkı var.”

YORUM YAZ

Please enter your comment!
Please enter your name here