Erdoğan: Ben cumhurbaşkanlığımı ortaya koyuyorum sen genel başkanlığını ortaya koyabiliyor musun?

0

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe’de bir CHP’li ile görüşme iddialarına ilişkin konuştu.

“Son günlerde bir şey tutturdu, güya ben Külliye’de bir CHP’li ile görüşmüşüm. Ben… Arkadaşlarım gerekli cevabı verdiler. ‘Böyle bir görüşme olmadı’ dediler.” ifadesini kullanan Erdoğan, “Bunu haber yapan gazeteci kayıp. Kendisi de diyor ki ‘herhalde yanıldık’ filan. Bay Kemal senin hayatın yalan, hayatın yalan. Bak İzmir’den, milletvekili olduğun ilden sesleniyorum sana. Eğer yiğitsen ben cumhurbaşkanlığımı ortaya koyuyorum, sen genel başkanlığını ortaya koyabiliyor musun? İspat ettin, ettin. Etmediğin takdirde CHP’nin genel başkanlığı bu yalancıdan kurtulsun ve çek git ama yapamaz. Bugüne kadar ben bunu çok söyledim, denedim, yapamaz. Hepsi birbirini bulmuş. O gazetenin köşe yazarı da bu da aynı. Bu kadar iddialı söylüyorum. Bizim hayatımıza yalan girmedi ama bunların hayatı yalan.” diye konuştu.

Erdoğan, “Kılık kıyafetinden dolayı kadınlarımıza yönelik sözlü veya fiili şiddete varan bu provokasyonlara asla göz yummayız, yummayacağız.” diye konuştu.

 Cumhurbaşkanı “Milletimizin arasına yeni nifak tohumları ekilmesine tahammülümüz yoktur. Bu tarz nefret suçlarıyla ilgili emniyet ve yargı kurumlarımız anında gereken adımları atmayı sürdürecek.” dedi.

Erdoğan, Türkiye’yi sadece eğitim, sağlık, ulaştırma ve turizmde değil hak ve özgürlükler konusunda da çok farklı bir noktaya taşıdıklarını, demokrasiyi vesayetin baskısından kurtararak, gerçek anlamda milli iradeyi hakim kıldıklarını belirtti.

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile ülke tarihinin en büyük yönetim reformunu başarıyla gerçekleştirdiklerini aktaran Erdoğan, şöyle konuştu:

“Çok uzun yıllar haksızlığa, hukuksuzluğa maruz kalmış bir kadro olarak hiçbir zaman ayrımcılığa müsaade etmedik. Bizim indimizde bölgesel milliyetçilik yok, ırka dayalı milliyetçilik yok, bizim için Türk, Kürt, Laz, Çerkez, Gürcü, Abaza, Boşnak böyle bir ayrım yok. Biz yaratılanı Yaradan’dan ötürü sevdik. 40 yıllık siyasi hayatımızın hiçbir döneminde vatandaşlarımızın hayat tarzına, inancına, dünya görüşüne karışmadık. Kılık kıyafetinden dolayı kimseyi dışlamadık, ötekileştirmedik. Bilakis üniversite kapılarında başörtüsünden dolayı gözyaşı döken kızlarımıza uygulanan zulümlere biz son verdik. Meslek liselerinde okuyan evlatlarımıza yönelik katsayı adaletsizliğini biz kaldırdık.”

“CHP’nin engelleme girişimlerine rağmen devlet kurumlarında kadınlarımızın başörtüsü ile çalışabilmesi serbestisini biz getirdik. Hal böyleyken son günlerde eski Türkiye özlemiyle yanan, tutuşan bazı çevrelerin çeşitli kışkırtmalarına şahit oluyoruz.” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, sözlerine şöyle devam etti:

Reklam

“Bakıyorsunuz başörtülü iki kız yolda yürürken bir tanesi çılgınlık yapıyor, başörtülü kızlarımıza saldırıyor. Tabii bir araştırıyoruz, maalesef aynı zihniyet altından çıkıyor. Milletin inancıyla, milletin değerleriyle insanımızın tarihiyle, kültürüyle kavgalı bir kesimin tekrar eski alışkanlıklarına döndüklerini görüyoruz. Kılık kıyafetinden dolayı kadınlarımıza yönelik sözlü veya fiili şiddete varan bu provokasyonlara asla göz yummayız, yummayacağız. Milletimizin arasına yeni nifak tohumları ekilmesine tahammülümüz yoktur. Bu tarz nefret suçlarıyla ilgili emniyet ve yargı kurumlarımız anında gereken adımları atmayı sürdürecektir, ne kadar kışkırtırlarsa kışkırtsınlar Türkiye’yi kendi iç kavgalarıyla kavrulan bir ülke haline getiremeyecekler.”

AK Parti ve Cumhur İttifakı olarak 81 vilayetin her birini bağırlarına bastıklarını, herkesi Yaradan’dan ötürü sevmeye devam edeceklerini, kimseyi dışlamadan, ötekileştirmeden, kırmadan, dökmeden kardeşliği yenileyerek adımları atmaya devam edeceklerini vurgulayan Erdoğan, “Başı açıkmış kapalıymış, bu bizim memleketliymiş… Asla böyle bir ayrım yok, olmayacak. Eğer böyle bir ayrım yapacak olursak Allah’a bunun hesabını veremeyiz.” dedi.

“Biz CHP gibi istismar siyaseti değil, hizmet ve eser siyaseti yapıyoruz.” diyen Erdoğan, 17 yıllık iktidarları döneminde İzmir’e yaptıkları yatırımların AK Parti’nin memlekete bakış açısının en somut örneği olduğunu kaydetti.

CHP’nin eser üretme diye bir gayretinin bulunmadığını ifade eden Erdoğan, şöyle devam etti:

“İktidarlarımız döneminde İzmir’e ne kadar yatırım yaptık biliyor musunuz, 70 katrilyon. CHP’nin buralarda yatırım diye bir izi var mı, yok. Yapmaz, yapamaz çünkü onlarda çalışalım, eser üretelim diye bir dert yok. Eğitimde 9 bin 935 adet yeni derslik açtık, üç yeni devlet üniversitesi kazandırdık, 6 bin 665 kapasiteli yüksek öğrenim yurtlarını açtık. Önümüzdeki bir kaç yılda İzmir, Urla, Tire ve Bergama’da 14 bin 500 kişi kapasiteli 8 adet yüksek öğrenim yurdu daha açıyoruz.”

İzmir’in dört bir yanına çeşitli branşlarda spor tesisleri açtıklarını, 15 bin seyirci kapasiteli Göztepe ve Alsancak statlarında sona yaklaşıldığını, Ege Üniversitesi kampüsü ve Çiğli’deki millet bahçelerinin proje çalışmalarının devam ettiğini anlatan Erdoğan, İzmirli ihtiyaç sahiplerine 5,5 katrilyon lira sosyal yardım yaptıklarını, kente 35’i hastaneden oluşan toplam 109 sağlık tesisini kazandırdıklarını belirtti.

YORUM YAZ

Please enter your comment!
Please enter your name here