Erdoğan ile Putin arasında ikinci görüşme

0

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Vlademir Putin iki günde iki telefon görüşmesi yaptı. Kremlin’den yapılan açıklamada Putin ve Erdoğan’ın telefon görüşmesinde Suriye’deki durumla ilgili görüş alışverişi yaptıkları belirtildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin arasında cumartesi günü akşam saatlerinde bir telefon görüşmesi daha yapıldığı belirtildi. Görüşmede Suriye konusunun ele alındığı ifade edilirken Kremlin, görüşme ile ilgili çok fazla detay vermedi.

Image: 0188611598, License: Rights managed, Restrictions: 0, MOSCOW, RUSSIA. MARCH 25, 2014. Russia's president Vladimir Putin (R) and spokesman Dmitry Peskov at a ceremony for the year 2013 to present national awards to literary and art professionals intending their work for children and youth., Place: Russian Federation, Model Release: No or not aplicable, Credit line: Profimedia.com, ITAR-TASS
 Vladimir Putin  Dmitry Peskov 

Putin’den Suriye’de hayatını kaybeden askerler için Erdoğan’a başsağlığı Kremlin Sarayı’ndan yapılan açıklamaya göre, Putin ve Erdoğan arasında bir telefon görüşmesi daha yapıldı. Kremlin sözcüsü Dmitriy Peskov,  yaptığı açıklamada “Telefon görüşmesinde Suriye konusunda görüş alışverişine devam edildi” bilgisi verdi. Dün Türk tarafının talebi üzerine gerçekleştirilen telefon görüşmesinde, Putin ve Erdoğan’ın Suriye krizinin çözümü konusunda görüş alışverişi yaptığı ifade edilmişti. Görüşmede, farklı düzeylerdeki temaslar da dahil olmak üzere iki ülke arasındaki siyasi ve ekonomik ilişkilerin değerlendirildiği de kaydedildi. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Suriye’de hayatını kaybeden Türk askerleriyle ilgili olarak Cumhurbaşkanı Erdoğan’a başsağlığı taziyelerini de iletmişti.

Kaynak: tr.sputniknews.com

YORUM YAZ

Please enter your comment!
Please enter your name here