Erdoğan’ın bugün Kovid-19 aşısı olacağını açıkladı..

0

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın AK Parti MYK toplantısının ardından Kovid-19 aşısı yaptıracağını açıkladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara Şehir Hastanesi’nde Kovid-19 aşısı yaptırdı. Sosyal medya uygulaması Telegram’dan yaptığı paylaşımda Erdoğan, “Ben de aşı oldum.” ifadelerini kullandı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun ‘sözde Cumhurbaşkanı’ ifadesine ilişkin ise Çelik, “Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı için bu ifadeyi kullanmak, 27 Nisan 2007’de hükümetimize karşı verilmeye çalışılan, bazılarının ‘postmodern darbe’ dediği muhtıra teşebbüsüyle gündeme gelmişti.” dedi.

Ege Denizi’nde son 3 yılda 78 binden fazla sığınmacının zorla Türk kara sularına itildiğini anlatan Çelik, ABD’deki gelişmelere ilişkin de şöyle konuştu: “Kuşkusuz Senato’nun basılması, şiddet kullanılması, seçilmiş başkanın göreve gelmesini engellemek gayrimeşrudur. Sükunet sağlansa da bir olağanüstü durum var. Umarız yeni başkanın görevine başlaması tartışmasız şekilde ve sükunetle gerçekleşir.”

Sosyal medya konusunda Çelik, “Buraların objektif bir düzenlemeye tabi tutulması artık zorunlu hale gelmiştir.” diye konuştu.

YORUM YAZ

Please enter your comment!
Please enter your name here