Facebook Trump’ın paylaşımını sildi..

0

Sosyal medya platformu Facebook, ABD Başkanı Donald Trump’ın resmi sayfasından paylaşılan bir videoyu yeni tip koronavirüs (Kovid-19) hakkında “yanlış iddialar” içerdiği gerekçesiyle kaldırdı.

Trump ile Twitter başta olmak üzere sosyal medya platformları arasındaki “paylaşım” gerginliği bu kez de Facebook’ta yaşandı. Facebook, Trump’ın platformdaki resmi sayfasından paylaşılan, Kovid-19 ile ilgili bir videoyu yayından kaldırdı.

Konuya ilişkin açıklama yapan Facebook yetkilileri, “Bu video, bir grup insanın Kovid-19’a karşı bağışıklık kazandığına yönelik, yanlış iddialar içeriyor. Bu durum, bizim Kovid-19 dezenformasyonunu önlemeye yönelik politikalarımızın ihlalidir.” ifadesini kullandı.

Öte yandan Facebook, Instagram uygulamasına TikTok’a rakip olacak bir özellik eklemeye hazırlanıyor. Instagram Reels adı verilen özellik, kullanıcılara 15 saniyelik görüntü çekip montajlama ve görsel efekt ekleme imkanı tanıyacak. Videolar Reels isimli kısımda ya da Hikayeler bölümünde takipçilerle paylaşılabilecek.

Facebook’un ‘kopya’ denilebilecek halihazırda kullanılan programları kendi uygulamalarına entegre etmesi yeni değil. Firma, özellikle gençler arasında yaygın olan SnapChat’taki, paylaşılan videoların 24 saat içinde yayından kaldırılma olanağını Instagram ve Facebook’a ‘Hikaye’ adı altında sunmaya başlamıştı.

YORUM YAZ

Please enter your comment!
Please enter your name here