Fatih Terim’e öğrencisinden ŞOK cevap: Aynaya bak İmparator!

0

 

A Milli Takımımız, 2018 FIFA Dünya Kupası Elemeleri I Grubu’ndaki dördüncü maçında Kosova’yı 2-0 mağlup ettiği maç sonrası açıklamalarda bulunan Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, isim vermeden, daha önce kendisini eleştiren eski milli kaleci Rüştü Reçber’e göndermelerde bulunmuştu.

Rüştü Reçber bugün Hürriyet gazetesindeki köşesinden Terim’e cevap verdi. Reçber yazısını “İmparator çıplaktır! Demem odur ki sayın hocam, siz de aynanın karşısına geçip bir bakın..” cümleleriyle bitirdi.

İşte Reçber’in Fatih Terim’e şok cevabını içeren yazısı:

rustuİmparator aynaya bak!

(14.11.2016 Pazartesi)

Türk halkı mağdurun yanında olmayı bilir, ama aldatılmaya tahammül etmez. Siz Türk halkının bireylerine alzheimerlı muamelesi yaptınız. 2 ay önce söylediklerinizi insanların unuttuğunu sandınız. Oysa unutan sadece sizsiniz!

SEVGİLİ hocam… 2-0 kazandığımız Kosova maçından sonra düzenlediğiniz basın toplantınızı dikkatle izledim. Ve, “Yine yaptı yapacağını” dedim. İki uçlu mesaj vermeyi ve sonra bunu kullanmayı o kadar çok seviyorsunuz ki… Önceki gün de daha önce verdiğiniz mesajların meyvesini yemeye çalıştınız, ama olmadı.

Neydi bu mesajlar?

1- İKİ AY ÖNCEKİ SÖZLERİNİZİ CUMARTESİ İNKÂR ETTİNİZ

– 2 ay önce çocuklara dair söylediklerinizi inkâr ettiniz. Oysa, “Kişisel bir problemim yok. Türk halkına yapılmış bir hata var. Özür makamı ben değilim. Kapımız, kendine bu formayı taşıma şerefine hazır ve istekli olan herkese açık” demiştiniz. Bizim bu sözlerden anladığımız, bu çocuklar Türk halkından özür dilemeli ki halk da onları affetsin. Ki siz de böylece onları yeniden Milli Takım’a çağırasınız…

– “Benim kişisel bir problemim yok” dediniz. Sizin hesabınızla, söz konusu futbolcular yüz kızartıcı bir suç işlemişlerdi, ancak önceki gün bunun tam tersini söylüyorsunuz!

2- YILDIRIM DEMİRÖREN İSTİFA ETMEDİĞİNİZİ AÇIKLADI

– Arda’nın araması… Şu çok önemli: Arda, Emre’yi aradı da Emre mi telefonu size verdi, yoksa Emre, Arda’yı arayıp telefonu bir bahaneyle mi size verdi? Doğrusu; Emre’nin Arda’yı arayıp bir şekilde telefonu size vermesidir.

Unuttuklarınızdan bir diğeri de şu: “Gerekeni yaptım” dediniz.

– TFF Başkanı Yıldırım Demirören ise, A Spor’da, “Hoca istifa etmedi sadece ‘G.Saray ile ismim anılıyor, dikkate almayın’ dedi. Biz de ‘Yolumuza devam ediyoruz’ dedik kendisine” dedi.

3- SUÇ TEKNİK Mİ DEĞİL Mİ?

BU futbolcuları teknik olarak değil de, bilmediğimiz bir suçtan almadığınızı ima etmiştiniz. Yine o canlı yayında Sayın Demirören ise, herhangi bir disiplin sorunu olmadığının; Arda ve arkadaşlarının sadece teknik gerekçelerle kadroya alınmadığının, sizin tarafınızdan söylendiğini açıkladı. (Gerçi bu söylem, son basın toplantısında lafı çevirme adına işinize yaramadı değil!)

TÜRKİYE-Kosova maçında kadroya yeniden çağrılan oyuncuların verdiği elektrik sorunların aslında çözülmediğini ortaya koyuyordu.

4- RİEKERİNK RAHAT OLSUN MU?

“Riekerink’in için rahat olsun. Ben bir hoca görevdeyken orayla asla görüşmem” dediniz. Şu an yeri değil, fakat ben bunun böyle olmadığını da çok iyi biliyorum; geçmişte yaptıklarınızdan!

5- BEN HEP EŞOFMANLIYDIM İLİKLEYECEK CEKETİM OLMADI

– BASIN toplantınızda sizi eleştirenlere (bir elin parmağını geçmez bunlar) bir gönderme yaptınız. Eleştirenlerden biri de ben olduğum için üzerime alındım. (Hocam yine, “Kimsenin ismini vermedim, niye üzerine alındın” diyebilirsiniz. Basın toplantısında Arda’nın ismini de hiç anmadığınızı söylediniz. Evet, siz adını vermeseniz de o kişinin Arda olduğu bizzat sizin Arda ile telefonda konuştuğunuzu açıklamanızla teyit edildi. Yani isim verseniz de kimi kast ettiğiniz anlaşılıyor ve ben de üzerime alınıyorum.)

– Dolayısıyla cevap hakkına sahibim. ‘Hoca-öğrenci’ olarak milli takımlarda birlikte çalıştık. Ben hep eşofmanlıydım. Üzerimde ilikleyecek bir ceketim yoktu!. Ama dışarıda karşılaştığımızda sadece siz değil, benden ayca büyük olanlara karşı da ceketimi her zaman ilikledim. Çünkü bana bunu ailem ve Anadolu öğretmiştir.

6- MAKAM PEŞİNDE OLSAM İSTİFA EDİP GİTMEZDİM

– HİÇBİR zaman makam peşinde koşmadım. Birilerine pozisyon hazırlama çabasına da girişmedim. Hatırlarsanız, siz Milli Takım’a hoca olduğunuzda ben tüm Milli Takımlardan Sorumlu Genel Koordinatör’düm. Makamın şaşasına kapılsaydım, oradan istifa ederek, ceketimi alıp çıkmazdım.

– Bugün de birilerine pozisyon hazırlamak için uğraşmıyorum. Yani hocam, topu yine taca atıyorsunuz! Tüm yukarıda yazdıklarımı hem bir hatırlatma hem de bilgi amacıyla Türk halkına tekrardan sunuyorum.

– Sevgili hocam.. Türk halkı sevmeyi de affetmeyi de mağdurun yanında olmayı da bilir. Tahammül edemediği tek şey vardır: Aldatılmak! Cumartesi akşamı siz Türkhalkının bireylerine alzheimerlı muamelesi yaptınız. İki ay önce söylediklerinizi insanların unuttuğunu sandınız. Oysa unutan sadece sizsiniz!

Yazının tamamını okumak için

 

Rüştü Reçber Millilerin 2-0 kaybettiği Finlandiya maçından sonra ne yazmıştı?

A Milli Takımımız 2018 FIFA Dünya Kupası Elemeleri I Grubu’ndaki üçüncü maçında deplasmanda İzlanda’ya 2-0 mağlup olunca Kariyerini Fenerbahçe, Barcelona ve Beşiktaş’ta geçiren eski milli kaleci Rüştü Reçber, Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim’i emekli olmaya davet etmişti.

izlanda-maciArtık sana inanmıyoruz

Rüştü Reçber

(10.10.2016 Pazartesi)

– Her maça ülkenin milli takımını kaos içinde hazırlamayı vazife edinmiş, kendisi ile çekişen, hatta söylediklerinin anlamını çözemez hale gelen bir ombudsman izlenimi veren, ülke içinde tartışılır hale gelen, saygıyı, sevgiyle değil de korku ve tehditle almaya çalışan sayın Fatih Terim, son 3 yıldır hiçbir şey vermediğin Türk futboluna belki de en iyi katkıyı emekli olarak verebilirsiniz…

Yazının tamamını okumak için

 

Kosova maçı sonrası Fatih Terim ne demişti

Benim yanımda ceketinin düğmesini açamayanlar!..

Muhakkak ki, acıtmak için kendi arkadaşlarına iş bulup, kendisine de pozisyon bulur mu diye uğraşanlar var. Benim yanımda ceketinin düğmesini açamayanlar, bakıyorum baya bir babayiğit olmuşlar. Herkes inşallah bir görevin başında olur, ama böyle aleni düşmanlık yaparak, hoş bunların düşmanlığından ne olacak da…

Bu arada yancılar, yamaçılar, biraz üzülmüştür. Var ya tweetler, Instagramcılar… Bunlara son vermek lazım. Eleştirmek için çok sebep var, ben eleştirmeyin demiyorum. Yalan başladı, arkadan iftira başladı…

YORUM YAZ

Please enter your comment!
Please enter your name here