Fenerbahçe turu geçemezse sürpriz olur

0

Deplasmanda, dondurucu soğukta maçın hemen başında yediği golle Fenerbahçe moral motivasyonu da kaybetti. İlk yarının sonuna kadar toparlanmakta bir hayli zorluk çekti. Krasnodar attığı golle birlikte özgüven kaybına uğrayan Fenerbahçe üzerinde kompakt bir baskı kurdu. Sarı Lacivertli ekibimiz topla oynama ve pozisyon üretmede karşısındaki rakip izin verdiği ölçüde başarılı oldu. Oyunun kontrolünü hiçbir zaman eline alamadı, çünkü rakip de kendisi gibi oynuyordu. Fenerbahçe defansta aslında başarılıydı, Kjaer ve Roman Neustädter oldukça uyumluydu. Ancak orta sahada rakibe boş alanlar bırakıldı. Krasnodar iyi pas oyunuyla topa sahip olan taraftı. Önde yaptığı baskının etkisini ilk yarı boyunca sürdürdüler. Fenerbahçe dengeyi kurmakta çok geç kalmadı ancak, akıllı bir taktik ile pozisyon üretme çabasını da göremedik. Fenerbahçeli oyuncular adam adama oynadıkları için akılları rakiplerini kaçırmamakta kalınca hücum düşüncesi de darbe yedi.

2 ay sonra sarı-lacivertli takımla resmi maça çıkan Emmanuel Emenike yine çok etkisiz kaldı. Oyunda kaldığı süre içinde kaleye tek şut çekemeyen Emenike isteksiz oyunuyla yine taraftarın şimşeklerini üzerine çekti.

Emenike ile birlikte Sow da soğuktan donmuş olacak ki, rakip oyuncuları rahatsız edemediler. Advocaat 72’de bu iki oyuncu yerine Fernandao ve Ozan Tufan’ı sahaya sürdü. Lens sola, kanat oyuncu olmayan Alper sağa geçti, Fernandao’nun arkasına Ozan yerleşti ama sonuç değişmedi. Fenerbahçe ikinci yarıda toparlansa da gol bulamadı ve turu Kadıköy’deki maça bıraktı. Teknik Direktör Advocaat’ı yine bir çok oyuncusu hayal kırıklığına uğrattı, başka oyuncularımız var ve şansı hak ediyor diyen Hollandalı teknik adam tur için gerekli taktik ve planı yapacak kapasitede…

Kadıköy’de taraftarın müthiş desteği ve rakip üzerinde kuracağı baskıyla Fenerbahçe bambaşka bir kimlikle oynayacak ve turu geçecektir.

Olympiakos deplasmanından beraberlikle dönen Osmanlıspor’un da turu geçeceğine inanıyorum.

YORUM YAZ

Please enter your comment!
Please enter your name here