Fezlekelere evet oyu verecekler..

0

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, HDP Diyarbakır Milletvekili Semra Güzel’in dokunulmazlığının kaldırılması için hazırlanan fezlekeye Meclis Genel Kurulu’nda evet oyu vereceklerini açıkladı.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ı ziyaret eden Akşener, HDP Diyarbakır Milletvekili Semra Güzel ile ilgili Millet İttifakı’na gelen eleştiriler hakkında şöyle konuştu: “Ben, bildiğim kadarıyla ile AKP Genel Başkanı Erdoğan’ın da bu konuda bir ne dediğine dair bilgim yok. Bu sabah dediyse bilemem. AKP yöneticilerin ısrarla bu konu üzerinden kimsenin bir laf etmediğini söylemeleri çok ilginç. Şuur altılarındaki Erdoğan’a duydukları gıcıklığı bizim üzerimizden ortaya döktüler muhtemelen.

Burada bulunan arkadaşlarımın tümü, 2013’te, 2014’te 2012, 2011’de ‘açılım saçılım’ denilen sürece karşı çıkmış insanlarız. O dönemde ayın Erdoğan ve arkadaşları, ‘Kandan besleniyorlar, analar ağlamasın’ deyip tahkir eden, taciz eden dili kullanmışlardı. Ayrıca şahsen ben, 2010 yılında, çok ilginçtir bir Kürt öğrencimin, -üniversitede hocaydım- aramasıyla o meşhur çadır mahkemelerinde, ‘teröristler mahcup olmasın, sıkılmasınlar’ diye Türk Bayrağı ve Atatürk’ün resminin çıkarıldığını bildirmişti, ağlayarak. Ben onu Meclis’te devrin Adalet Bakanı’na sormuştum. Kamuoyuna mal olmuştur.

Çadır mahkemeleri, megri megri şarkılar, kafalardaki temizlenen konfetiler, arkasından lahmacun ısmarlanan, tam 29 Ekim’de ABD bayrakları kollarında geçen Peşmergeler, lahmacun ısmarlayan valiler, kaymakamlar… O lahmacunların parası Türk milletin cebinden çıkmış.

Semra güzel isimli milletvekilinin fezlekesi muhtemelen gelecek Meclis’e. Emin değilim ne zaman. AKP’liler haldır haldır bağırdılar, sonuç olmadı. Arkadaşlarımız evet oyu verecek. İYİ Parti’nin tutumu her zaman terör, teröre yataklık, terörle iltisak gibi konularda açık ve nettir. Burada sorunumuz yok, umarım rahatlamışlardır.

Türk bayrağını, Atatürk resmini çıkarma talimatını veren siyasetçiler, Oslo’da PKK’ya yalvar yakar bürokratlarımızı gönderenler, -bizatihi Sayın Erdoğan ‘Ben verdim talimatı’ demişti- PKK ile masayla oturanlar… Dün olumlu görülen bütün işler bugün olumsuz ise bu talimatları verenlerin de her birinin fezlekesi olması gerekiyor. O fezlekelere biz evet oyu vereceğiz. Onlar getirmezlerse biz iktidar olacağız ve o fezlekeleri biz getireceğiz.”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Edirne’deki en büyük hesabı İmralı’dakine verecek.” şeklindeki açıklaması hakkında Akşener, şunları ifade etti: “Türkiye bir hukuk devleti ise terörden yargılanmış ve ‘terörist başı’ tanımı ile İmralı’da cezasını çeken bir şahıs ve gene terör suçlanmasıyla Edirne’de bir kısım mahkemesi devam eden bir şahıs. Türkiye Cumhuriyeti devletinin Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı sayın Erdoğan, hukuki olarak ne olup ne bittiğini anlatmakla görevli ve onu takip etmekle görevli. Türkiye’nin güvenliğinden sorumlu Erdoğan diyor ki mektup arkadaşı Öcalan ile Demirtaş arasındaki hesaplaşmayı söyleyebiliyor. En hafif deyimi ile ayıptır, bu da bir fezleke konusudur.”

Hazine ve Maliye Bakanı Nurettin Nebati’nin “Enflasyon ocakta pik yapar ama Haziran 2023’te tek hane olur. Seçime ben tek haneli enflasyon ile gideceğim.” sözüne ilişkin de Akşener, “Anlıyorum ki TÜİK Başkanı değişecek, Merkez Bankası’nın başkanı da değişecek. Yazlık-kışlık sistemi var oranın. TÜİK’e göre bir enflasyon rakamı açıklanacak. Nebati de gözlerinin ışıltısına bakacaklar. Böyle bir enflasyon sonucu ile karşılaşacağız gibi görünüyor. Ben kendisinin ekonomiyi ve matematiği öğrenmesini tavsiye ediyorum.” dedi.

YORUM YAZ

Please enter your comment!
Please enter your name here