Furkan Vakfı Başkanı Alpaslan Kuytul gözaltına alındı..

0

Furkan Vakfı Başkanı Alpaslan Kuytul, gece saatlerinde Adana’da gözaltına alındı. Furkan Vakfı Başkanı Alpaslan Kuytul’un sosyal medya hesabından şu açıklama yapıldı:

“An itibari ile Alparslan Kuytul Hocaefendi, 14 yaşındaki oğlu ve birçok ildeki Furkan Gönüllüsü, itikaf ibadeti için bulundukları camilerde eş zamanlı operasyon ile gözaltına alındılar!”

Furkan Vakfı’nın sosyal medya hesabından ise gece saatlerinde Kuytul’un avukatı ile Kuytul’un eşi Semra Kuytul açıklama yaptılar. Avukatı, Kuytul’un Adana Emniyeti’nde olduğunu ve avukatların içeri alınmadığını belirterek şunları söyledi:

“Gaziantep’te dünyanın gündemine oturan bir olay oldu. Sırf camide ibadet ettikleri için insanlar gözaltına alınmışlardı, darp edilmişlerdi. Bugün bu olay Adana’ya da sıçradı. Alpaslan Hoca ve birçok Furkan gönüllüsü farklı camilerden gözaltına alındılar bu gece. Tahminimiz 100’ün üzerinde insan gözaltında. İnsanlar pandemi kurallarına uyarak itikafı gerçekleştirmelerine rağmen hukuksuz bir biçimde gözaltına alındılar. Olayı duyduğumda Alpaslan Hoca’nın olduğu camiye gittim. İnsanlar zorla; vurularak, darp edilerek gözaltına alındılar. Şu an Adana Emniyeti’nin önündeyiz. Biz avukat olmamıza rağmen biz bile içeri alınmıyoruz.”

Alpaslan Kuytul’un eşi Semra Kuytul ise şu mesajları verdi: “Yaklaşık iki saattir eşime ve oğluma ulaşamıyorum. Diğer camilerde de ibadet yapmaya çalışan arkadaşlarımıza da uzun bir müddet ulaşamadık. Sanırım sinyal kesici kullanıldı. Bu olayı provakasyon olarak değerlendirenlere söylemek istiyorum. Sadece camide ibadet yapmak istediler, sayıları çok kalabalık değildi. Mesele pandemiyse, izoleydiler. Buna rağmen izin verilmedi. Türkiye’de camilere baskınlar yapıldı. Bu da tarihe böyle geçsin. Türkiye’yi ne hale getirdiklerini görmeliler. Dünya tarihinde belki de olmayan bir şey. Mabetlere baskınlar yapıldı. Bu Filistin’de, Suriye’de bile görülmemiş bir şey. Şu anda biz böyle bir geceyi yaşıyoruz.”

YORUM YAZ

Please enter your comment!
Please enter your name here