Gıda editörümüz keşfetti – Özlenilen duyguların adresi: ÇİKOLATA DÜKKÂNI

0

Bugün günlerden Pazar. Pek çoğumuzun tek tatil günü. Hafta içi dört duvar arasına sıkışmadan önce bu güneşli havanın tadını çıkarmak lazım.

Moda Sahil’de (İstanbul) denize karşı çayınızı kahvenizi içip, gazetenizin (belki bu yazıyı da okuduğunuz OCAK gazetenizin) keyfini çıkardıktan sonra, rotanızı bu küçük, ama sevimli Çikolata Dükkanı’na çevirin, göreceksiniz, Pazartesi sendromuna kapılmadan önce, sizler için, keyifli bir durak olacaktır.

2012 yılında Moda’da açılan Çikolata Dükkanı, daha ilk görüşte sıcak atmosferiyle sizi içeriye davet ediyor. Çikolata vitrininde takılı kalmadan dükkân içine geçmek zor olsa da, sizi mekânda lezzetli tatlar bekliyor.

Popüleritesini eritilmiş Belçika çikolatası, çilek, krem şanti ve Fransız bisküvisinden yapılan Asuman’a borçlu olsa da, kış aylarında servis edilen sıcak çikolatası ve spesiyal çikolataları mutlaka denenmeli.

Hele o Mualla yok mu Mualla. İnsanın rüyasına girecek cinsten.

Yılmaz Cihan, herkesin emeklilik hayalindeki bu küçük Cafe’nin sahibi.

Cihan, Türkiye’nin en büyük araştırma şirketinde 4 yıl çalıştıktan sonra çocukluk hayallerini gerçekleştirmek üzere Belçika’ya gitti. Büyük bir firmanın çikolata akademisinde eğitim gördükten sonra, Türkiye’ye dönüp hayallerindeki dükkânı aramaya koyuldu.

Sevgililer Günü’nde açılışını yapan Çikolata Dükkanı, Yeni Fikir Sokak’ta çikolata severlerin uğrak noktası halinde bugün.

Sahibinin içtenliğini taşıyan ve büyük bir emeğin ürünü olan mekân, yazının başlığında da belirttiğim gibi, özlenilen duyguların da adresi.

Gözlemlediğim kadarıyla, Kadıköy sâkinleri mekâna sadece selâm vermek için bile uğruyor, komşuculuk geleneği hâlâ devam ettiriliyor.

Uzun lâfın kısası; mahalle esnafı ruhunu kaybetmeyen bu mekâna sıcak bir sohbet için yolunuzu düşürün.

Aradığınız motivasyonu belki de burada bulacaksınız, kimbilir…

Adres: Caferağa Mah.Yeni Fikir Sok. No:1 Kadıköy / İstanbul

Telefon: (216) 345 05 26

YORUM YAZ

Please enter your comment!
Please enter your name here