Görevinden uzaklaştırıldı..

0

Hakimler ve Savcılar Kurulu 2. Dairesi, Kovid-19 tedbirleriyle ilgili sosyal medya hesabından paylaşım yapan Viranşehir Savcısı Eyüp Akbulut’un, geçici olarak görevden uzaklaştırılmasına karar verdi.

HSK 2. Dairesi, Savcı Akbulut hakkında HSK müfettişlerince hazırlanan ön raporu görüştü. Hakkında soruşturma yapılan savcının, bulunduğu hal üzere göreve devamının yargı erkinin nüfuz ve itibarına zarar vereceği kanaatine ulaşan Daire, Akbulut’un oy birliği ile Hakimler ve Savcılar Kanununun 77’nci maddesi gereğince, geçici olarak görevden uzaklaştırılmasına karar verdi.

Viranşehir Cumhuriyet Savcısı Akbulut, sosyal medya hesabında görüntülü olarak yayınladığı konuşmada, pandemi döneminde çıkarılan genelgelerin ‘hukuki olmadığını’ savunmuş ve “Ben personel bulamazken metropollerde polis maske mesafe denetimi yapıyor. Bu kabul edilir değil.” demişti.

Aşılar hakkında Türk Ceza Kanunu’nun 187. maddesi gereği re’sen soruşturma açtığı duyuran Akbulut, “Herkes böyle bir soruşturmanın varlığından haberdar olsun ve ellerindeki delilleri bu soruşturmaya göndersin. Bunlar çok ciddi iddialar.” ifadesini kullanmıştı. “Bunları söylediğim için muhtemelen işimi kaybedeceğim.” diyen Akbulut’un videosu, sosyal medyada gündem olmuştu.

YORUM YAZ

Please enter your comment!
Please enter your name here