Hakkında kovuşturmaya yer olmadığına karar verildi..

0

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, İstanbul Bağımsız Milletvekili Ümit Özdağ’ın, ‘FETÖ’cü olduğunu ileri sürdüğü İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu hakkında kovuşturmaya yer olmadığına karar verdi.

İstanbul Bağımsız Milletvekili Ümit Özdağ, katıldığı bir televizyon programında, İYİ Parti’nin İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu’nun FETÖ ile ilişkisi bulunduğunu iddia etmiş, bu konuda Genel Başkan Meral Akşener’i de uyardığını söylemişti. Ümit Özdağ bu iddiaların ardından gelişen süreçte İYİ Parti’den ayrılmıştı. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı da geçen günlerde Ümit Özdağ’ı ifade vermeye çağırmıştı.  Özdağ da daha önce kamuoyuna da açıkladığı bilgilerini tekrarladığını söylemişti.

Cumhuriyet Başsavcılığı yaptığı soruşturma sonucunda, Mehmet Satuk Buğra Kavuncu hakkında FETÖ/ PDY silahlı terör örgütüne üye olma suçundan hakkında tahkikata devam edilmesini gerektirir soyut beyan ve iddialar dışında somut delillerin bulunmadığı gerekçesiyle, kamu adına kovuşturmaya yer olmadığına karar verdi.

Savcılık kararında şöyle denildi: “Şüpheli hakkında elde edilen ve yukarıda yer verilen tespit ve deliller bütün olarak ele alındığında, şüpheli Mehmet Satuk Buğra Kavuncu hakkında FETÖ/ PDY silahlı terör örgütüne üye olma suçundan hakkında tahkikata devam edilmesini gerektirir soyut beyan ve iddialar dışında somut delillerin bulunmadığı tüm soruşturma evrakı kapsamından anlaşılmakla; Açıklanan nedenlerle şüpheli hakkında kamu adına kovuşturmaya yer olmadığını karar verdi.”

YORUM YAZ

Please enter your comment!
Please enter your name here