Müslüman Kardeşler liderlerini ya hastalık öldürüyor, ya da kurşunlar

1

Mısır’da üç yıl önce gerçekleşen darbeden sonra Müslüman Kardeşler örgütünün önde gelen üyelerinden en az 30’unun hapishanede hastalığa yenik düşerek ya da güvenlik güçleri tarafından vurularak öldürüldüğü açıklandı. 2013 yılında Muhammed Mursi’nin askerler tarafından devrilmesinden sonra güvenlik güçleri Mursi’nin taraftarlarına ve Müslüman Kardeşler üyelerine karşı sıkı tedbirler aldığı bilinmekte. Tedbirler kapsamında üyelerin yüzlercesi öldürülürken ön binlercesi tutuklandı.

Örgüt üyelerinin hapishanede medikal ihmalkarlıktan öldüğünü, dışarda ise polis tarafından yargısız infaz yapılarak öldürüldüğünü ileri sürüyor. İddialar üzerine açıklama yapan İçişleri Bakanlığı mahkumların yeterli derecede sağlık hizmeti aldıklarını savunurken dışarıdaki örgüt üyelerinin tutuklamaya direnirken polis tarafından öldürüldüğüne dikkat çekmekte.

1 YORUM

  1. Evet, Musluman Kardeslere yapilanlar zulumdu. Abdunnasir zamaninda da, Mubarek zamaninda da; bugunde. Musluman Kardesler’in siyasi yonu olmasina ragmen gaddarca, alcakca, şerefsizce zulumlerdi..

    “Yeni Turkiye”mizin muktedirleri de, aydin gecinenleri de, yazar-cizeri de daha beterini masum ogretmenlere, hemşirelere, doktorlara, evhanimlarina ve rizki peşindeki mazlum insanlara uyguluyor. Kimin- ne icin yaptigi belli olmayan “darbe” yalanindan yillarca once, bugun yaptiklari zulumleri legalleştirme propagandalari yapiliyordu. Millet, tek sesli camur havuzundan yalanlarla uyutulmaya başlanmişti.
    Herşey bir yana, insanimiz, yillardir tanidigi evlatlarina, komşusuna duşman edildi. Oysa, cok iyi biliyorlardi ki bu insanlarin bir cakisi bile yok. Bir tokatlik kavgasi yok. Bir trafik cezasi bile yok.. Bugun nasil birdenbire kalpleri, ruhlari, mantiklari tam tersine donsun? Neye gore boyle bir fitrata ters birşeye inanabiliyorlar? Hayret ki ne hayret!!!
    EVIMIZ – KOMŞUMUZ ALEV ATEŞ YANIYOR. CIGLIKLAR ARŞA CIKIYOR. DUYMUYORSUNUZ DA, MISIR’imi duyacaksiniz? Riyakarlik.. Başka birşey deģil!!

YORUM YAZ

Please enter your comment!
Please enter your name here