Her yerde 90’ların manzarası.. Kaybolanlar, kaçırılanlar, akıl almaz işkence iddiaları

0

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, partisinin Çanakkale 1. Olağan İl Kongresi’nde konuştu. “2001 krizinin mimarı şu anda sizin ortağınız.” diyen Davutoğlu, şunları söyledi:

“Sorun tecrübeli ortağınıza, kriz nasıl çıkarılır, size anlatsın. Erken seçime nasıl gidilir, size anlatsın. Başbakanlığı bıraktığımda milli geliri 863,7 milyar dolar olarak teslim ettik. Bu cahil ekonomi yönetimi, bu rakamı 702 milyar dolara düşürdü.

Her yerde 90’ların manzarası. Kaybolanlar, kaçırılanlar, akıl almaz işkence iddiaları, düşüncesini söyledi diye mahkeme kapılarında süründürülenler. Bunlar yemin etmişçesine ekonomimizi de demokrasimizi de 90’lara götürme derdinde. Sayın Erdoğan, sabah akşam faiz düşerse enflasyon düşer dediniz. Bana yetkiyi verin görün nasıl düşecek faizler dediniz. İstediğiniz her şeyi bu millet size verdi. Dünya’da faizin sıfır olduğu günlerde habire faiz artırıp duruyorsunuz.

Biz hükümetteyken yüzde 0,25 faiz artırdık diye bütün arkadaşlarımızı faizcilikle suçladınız. Şimdi damadınız bir gece 200 baz puan faiz artırımına gidiyor. Sizin sesiniz çıkmıyor. Başkalarına kükremek kolay ama kendi yakınlarınıza kükreyemezsiniz. Kahve muhabbeti düzeyinde iktisat bilgisiyle, borsa simsarı kafasıyla, cahil cesaretiyle ekonomiyi yönetme kuru 27 ayda 4,50’den 7,85’e çıkardı.”

YORUM YAZ

Please enter your comment!
Please enter your name here