Herkese yargı önünde eşit davranacağız..

0

Türkiye Değişim Partisi (TDP) Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, partisinin 2. Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı’nda konuştu.

TDP iktidarında suçun imtiyazının olmayacağını, herkese yargı önünde eşit davranılacağını dile getiren Sarıgül, şöyle konuştu: “Yurttaşlarımızın; kimseye muhtaç olmadan, açlığa mahkum edilmeden, gururunu incitmeden, hak ettikleri yaşam hakkını elde etmeleri için ne gerekiyorsa Türkiye Değişim Partisi, inşallah onu yapacaktır. Bizler, buralara ne büyük mücadeleler vererek geldik, nelerden vazgeçtik. Tehlike görünce kaçmadan, yan gelip yatmadan, kimseye kötü söz etmeden, tehditlere de boyun eğmeden, bileğimizin hakkıyla geldik. Biz neden demokratik kitle partisiyiz? Çünkü ötekisi olmayan, hedefinden şaşmayan, adaleti savunan, yedi bölgeye el veren bir partiyiz. El verelim, oy verelim, değişimi hep birlikte gerçekleştirelim.

“SİYASET BİR ZENGİNLEŞME ARACI DEĞİLDİR”

Biliyoruz; ülkemiz çare arıyor, yurttaşlarımız değişim bekliyor, çare de biziz değişim de biziz. İşimizi aşkla yapacağız, kalplerimiz sevgi ile çarpacak, 84 milyon tek bir yürek olacağız. Doğruları söylemek, TDP’nin en önemli ilkesidir. Eğer özünüz doğruysa, sözünüz de doğrudur. Mayaları temiz bir kadroyla yola çıkıyoruz. Siyaset, bir zenginleşme aracı değildir! Zenginlik, siyasetçinin millete olan bağlılığı, samimiyeti ve dürüstlüğü olmalıdır. Bizim için esas olan, ülke birliği ve bütünlüğüdür, gerisi teferruattır. Devletimizin çıkarları, her şeyin üzerindendir. 

Şunu bilmenizi istiyorum. Türkiye Değişim Partisi iktidarında suçun imtiyazı olmaz. Kimseye imtiyaz tanımadan, herkese yargı önünde eşit davranacağız. Çünkü partimizin ana ilkelerinden biri evrensel hukuk kurallarıdır. Evrensel hukuk kurallarını Türkiye’de uygulayacak tek parti biz olacağız.”

YORUM YAZ

Please enter your comment!
Please enter your name here