Hoş geldin Kerstin ve Arkadaşlar

5

Hem güzel, hem değil kendimizle yetinmek. Kendinden memnun   olmak. İnsanı olduğu yerde donduruyor. Böylece bir buz kabuğu ile kaplanıyor ve bu kabuk yüzünden ne büyüyebiliyor ne de başkalarıyla iletişim kurabiliyoruz.

Sadece kendisini seven, varlığını herşeye yeterli gören kişi aslında kendinisini modern hipnozlarla örmüş oluyor. Bu hayatta yalnız değiliz. İnsan insanla güzel ve muhteşem.

Hiç kimse cennette bile olsa tek başına kalmak istemez. Hayat kişinin kendisini geliştirmesi, öğrenmesi, eğitmesi, sürekli yenilemesidir. Kişinin öğrenmeye, değişime, farklılıklara kapalı olması kadar kendisine yapabileceği büyük bir zulüm yoktur. Yaşamın anlamı insanın kendisini, dünyayı varlıkları, diğer insanları daha iyi anlamasında, keşfetmesinde yatar.

Hayatta herşey mükemmel olsaydı, kendi kendimize hep yetseydik, başkalarına hiç ihtiyaç duymasaydık, mesela en büyük aşklarımız hep en büyük kalsaydı, mesela işlerimizde hep zirvede olsaydık, mesela maddi imkanlarımız hep iyi olsaydı, işler hep istediğimiz gibi gitseydi yaşamanın hiçbir anlamı, tadı, tuzu kalmazdı.

Kendimizden, hayattan, başkalarından öğreneceğimiz çok şey var.

Sevgili Kerstin!

Sitenin en yıllanmış yazarlarından olarak sana ve yeni gelen bütün arkadaşlara hoş geldiniz diyorum.

Türkçenin şöyle veya böyle olmasını boş ver. Burada bilimsel makale yazmıyoruz. Benim branşım Türk Dili ve Edebiyatı. Benim bile burada grameri, dil bilgisini bozmak, bazen saçmalamak hoşuma gidiyor.

Reklam

Ölünce bedenimi Urfanın Siverek ilçesinin Varyemez köyüne götürün diyen; düşünceleri para ile ulusdevlet arasına sıkışmış eski Türkleri de boşver.

Bize kendisini olduğu gibi veren, şunlar veya bunlar ne düşünür diye dert etmeyenler lazım.

Varlığını, hayatını, düşüncelerini olduğu gibi ortaya koyanlar lazım.

Farklılıklarımız zenginliklerimizdir anlayışıyla buradayız.

Bu hayatta pek çok konuda farklı şeyler düşünüyor olabiliriz. Farklı hayat tarzlarına sahip olabiliriz. Zaten birbirimizin aynısı olsaydık çok sıkıcı olurdu.

Birbirimizden öğreneceğimiz çok şey var.

Ocakmedya yeniliğin, farklılığın, birbirimizi hazmetmenin, birbirimize sevgiyle, hoşgörüyle bakmanın, özgür düşüncenin, tabularımızı yıkmanın, beraber düşünmenin, birbirimizden birşeyler öğrenmenin, kendimizi gökkuşağı ile geliştirmenin, zenginleştirmenin ocağı olsun istiyoruz.

Siz ve yeni gelen bütün arkadaşlara hoş geldiniz diyoruz. Lütfen sadece kendiniz olunuz

Reklam
Önceki İçerikSağlık çalışanları koronavirüs sebebiyle görevi bıraktı..
Sonraki İçerikSürü bağışıklığı stratejisi çöktü mü?
Levent Bilgi
(Özgeçmiş ve özgelecek) İzmir'in yokuşlu sokaklarında doğdu. Kuşadası'nın denizlerinde sonsuzluğun lezzetini tattı. İstanbul'da okudu. Ordu, Zonguldak, İstanbul, Şanlıurfa'da dersler yaptı. Hayatı, edebiyatı, Kur'an ve Risale (okumayı değil) çalışmayı önemsiyor. Bunların monotonlaştırılmalarına,sıradanlaştırılmalarına, dünyevileştirilmelerine karşı çıkıyor. Artık okuyarak değil, okuduklarımız üzerinde çalışarak, kafamızı çatlatırcasına düşünerek, tahkik ederek bir şeyler öğrenebileceğine inanıyor. Cenneti de cehennemi de önce bu dünyada görüyor. Varlığı, insaniyetini, duygularını ve düşünceyi önemsiyor. Artık nutuk, vaaz, ben en iyi bilirim zamanlarının bittiğine inanıyor. Hakikati eşit bir ilişki içinde; beraber, arayarak, bir masa etrafındaki çalışma grupları ile yakalayabileceğine, en azından hissedebileceğine inanıyor. Hayatı, dünyayı, varlığı, insaniyeti vs. anlamaya, anlamlandırmaya çalışıyor. Allah'ı, âlem-i gaybı ve ölümden sonrasını çok özlüyor ve merak ediyor.

5 YORUMLAR

  1. Görüşleriniz ve fikirleriniz, s benim gibileri için tam bir hazine..
    Mozaik yaşam tarzı içe kapalılığı ve bencilliği yok ederek, insanları geç yaşlandır’ır ve hayata bağlar.
    Ellerinize sağlık.
    Sağlıcakla kalın.

YORUM YAZ

Please enter your comment!
Please enter your name here