İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun silah dağıttığı iddiaları Meclis gündeminde..

0

Organize suç örgütü lideri olmaktan aranan Sedat Peker’in Süleyman Soylu’nun silah dağıttığı iddiaları, Meclis gündemine taşındı.

DEVA Partisi İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu, konuya ilişkin TBMM Başkanlığına soru önergesi verdi. “Organize suç örgütü lideri Sedat Peker, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı olduğunuz dönemde Türkiye Cumhuriyeti envanterine kayıtlı olmayan ateşli silahların sizin koordinasyonunuzla sivil gruplara dağıtıldığını, İçişleri Bakanı olduğunuz 31 Ağustos 2016 tarihinden sonra da ateşli silahların sivil gruplara dağıtılması işine sizin koordinasyonunuzda devam edildiğini iddia etmiştir.” diyen Yeneroğlu, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun cevaplaması için şu soruları yöneltti:

“Çeşitli operasyonlar sırasında ele geçirilen ateşli silahlar devlet kayıtlarına alınmakta mıdır? Alınmaktaysa ne şekilde kayıt altına alınmaktadır?

İçişleri Bakanlığı nezdinde bulunup da envanterde kayıtlı olmayan herhangi bir silah grubu var mıdır?

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı olduğunuz dönemden bugüne sivil gruplara devlet envanterinde kayıtlı olmayan silahları dağıttığınız iddiaları doğru mudur?

2016 yılı Ağustos ayında sizin koordinasyonunuzda sivil vatandaşlara bir kasa kalaşnikof teslim edilmiş midir? Bu teslimata dair iddialar üzerine konu hakkında herhangi bir soruşturma açılmış mıdır?”

YORUM YAZ

Please enter your comment!
Please enter your name here