İHD Eş Genel Başkanı gözaltında..

0

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, kentte PKK adına faaliyete bulundukları belirlenen 15 şüphelinin yakalanması için çalışma başlattı.

Bu kapsamda 4 ilçede 15 adrese eş zamanlı operasyon düzenleyen ekipler, HDP’nin Kağıthane ilçe eş başkanları B.D. ve A.Y. ile Beşiktaş ilçe eş başkanı R.B’nin de aralarında olduğu 10 kişiyi gözaltına aldı. Adreslerde yapılan aramalarda çok sayıda örgütsel doküman ve dijital malzeme ele geçirildi. Şüphelilerin emniyetteki işlemlerinin sürdüğü, firari 5 zanlının yakalanmasına çalışıldığı bildirildi.

Gözaltına alınanlar arasında İHD Eş Genel Başkanı Öztürk Türkdoğan da bulunuyor. İHD Genel Merkezi’nden yapılan açıklamada, “Eş Genel Başkanımız Öztürk Türkdoğan, bu sabah gözaltına alındı. Gerekçesi hakkında henüz bilgimizin olmadığı bu operasyon insan hakları savunucularına yönelik baskının son ve açık bir örneğidir. Süreç hakkında kamuoyunu bilgilendirmeye devam edeceğiz.” denildi.

Öte yandan Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının terör örgütü PKK’ya yönelik soruşturması kapsamında da 12 kişi hakkında gözaltı kararı verildi.

YORUM YAZ

Please enter your comment!
Please enter your name here