İlkellik ve Aşılar

0

İngiltere Kraliçesi ki kendisi Monarşinin dünya üzerinde bilindik “en ünlü” simasıdır, 94 yaşındaki bu kraliçeye Büyük Britanya ya da United Kingdom adıyla bilinen “Birleşik Krallıkta” aşı için bir ay sonra sıra geldi. Yani kraliçe, kendinden önceki kişilerin aşı olması için bir ay bekledi. Ve bunu sorun yapmadı. Arıza çıkarmadı. Yani Monarşinin Başındaki bu kişi, kendinden daha önemli ve daha kritik insanlar için “en medeni” ve “en modern” haliyle bir ay bekledi ve aşısını öyle oldu. Pek “Devlet Büyüğü” sayılmadığı için sanırım…

Hani o çok kızdığımız, ne öpmeye ne öldürmeye beğenemediğimiz Macron henüz listede bile yok.

Aşı listesinden bahsediyorum.

Adam genç, dinamik… O da bunu sorun yapmadı; “Ben –Devlet Büyüğü- değil miyim?” demedi.

Hala sırasını bekliyor zavallı, itibarsız – yoksul ve açlık ve kıskançlık içindeki Macron… Cumhurbaşkanımızın aşı olduğunu gördüğünde kimbilir nasıl çatlamıştır orta yerinden!

Ohhhh Ohhhh…

Almanya’da Özlem Türeci ve Uğur Şahin

Hani Türk oldukları için gurur duyduğumuz ama Alman eğitimi ile Alman sistemi ve Alman imkânları ile bir noktaya gelip, Aşıyı bulan insanlar…

Türk – Kürt – Ermeni – Yunan benim için fark etmiyor ama birçok kesim Türk olduğu için gurur meselesi yapıyor da tekrar okusunlar yazdığım cümleyi.

İşte bu iki bilim insanı… Hala daha aşı olamadılar?

Bakın.

Kendi buldukları aşıdan daha kendileri olamadılar! Şaka mı bu? Şaka değilse hiç komik değil çünkü! Ben kendim bir aşı bulacağım ve kalkıp gidip, sıraya gireceğim! Yuh! Bu kadar da olmaz!

Bu artık medeniyet, modernizm, evrensellik ya da çağdaşlık değil tüpe düz kerizlik!

Azıcık uyanık olun be kardeşim…

Aaa pardon, Uğur Şahin uyanık olamaz.

Onun genlerinde yok böyle bir şey. Çünkü;  Hatay’lı Alevi bir kültürden gelme… Hani “Alevinin kestiği, pişirdiği yenmez” dediğiniz var ya…

İşte o Alevi.

“Evet, kestiği, pişirdiği yenmez onda bir sorun yok ama bulduğu aşı vurulur kardeşim. İslam’a göre bunda bir beis yoktur…” dediğiniz o Alevi Uğur Şahin şuan kendi bulduğu aşıda sıra bekliyor… Kardeşim, güzel kardeşim hiç mi kafan çalışmıyor ya?

O kadar koli içinden bir avuç alıp atamadın mı cebine?

Gelgelim, bizim ülkemizde, “Potansiyel Risk Unsuru” taşıyan hastalar, kronik hastalıkları olanlar, 94 yaşında ki İngiltere Kraliçesinin bile beklediği insanlar varken, bunların hiçbiri bizim ülkemizde yokmuş.

Muhteşem bir topluluk olduğumuzun başka bir kanıtı daha. İlk sağlık bakanı ve “DEVLET BÜYÜKLERİMİZ” oldular aşıyı. Bunu ben demiyorum, Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin KOCA diyor, “Bilim kurulu Üyelerimin önerisi ile (!!!) DEVLET BÜYÜKLERİMİZİN aşı kampanyasına katılımı Sayın Cumhurbaşkanımız kendisi ilk aşıyı olarak başlattı”

Ne yani, Monarşinin Başı Kraliçe olmadıysa, Macron olmadıysa hatta aşıyı bulanlar bile olmadıysa bu onların kerizliği… Biz ne yapalım? Kalkıpta Reyiz sıra mı bekleyecek? Ya siz ne dediğiniz farkında mısınız? Bu nasıl bir ironidir böyle?

Benim +90 yaşındaki büyük annemden daha mı önemsiz reyizin hayatı? Aynı ev içinde yaşayan ve o ev içinde 3 kişinin dışarıda konfeksiyon atölyesinde çalıştığı (ki yabancı uyruklu çalışanların ucuz yollu çalıştıkları atölyede) 14 kişilik bir aileden daha mı önemsiz DEVLET BÜYÜKLERİMİZİN hayatı?

Her gün camilere giden amcalarımızdan, dayılarımızdan hatta abilerimizden daha mı önemsiz? Pazarda ucuz olsun diye akşamı bekleyen, yetişemeyen ve maskeden – hijyenden – sosyal mesafeden daha çok ne toplayabildiği ile ilgilenen, açlıkla terbiye edilen halkımdan daha mı önemsiz Sağlık Bakanının hayatı?

Hayır!

Onlar “DEVLET BÜYÜĞÜ” .

Sizler ölebilirsiniz, nefes darlığı sorunu yaşayabilirsiniz hatta bunu tüm çevrenize bulaştırabilirsiniz ama önce DEVLET BÜYÜKLERİ…

Zira onlar olmazsa biz hiçiz…

Sorun DEVLET BÜYÜKLERİMİZDE değil…

Sorun; gelişmemiş, ilkel kalmış ve dünyayı çok geriden takip eden bu toplumumuzda!

Tüm gelişmiş ülkelere bakınız. Herkes kendi hakettiği sıra gelene kadar bekliyor, kraliçede olsanız, başkan da olsanız hatta aşıyı bulan da siz olsanız.

Ama bizde…

Öncelik; DEVLET BÜYÜKLERİ…

Biatçı, gelişmemiş, ilkel ve yarı feodal toplum özelliği…

“Padişahım Çok Yaşa!” demekten mutlu olan nitelikli toplum.

Eee sen böyle dersen “Padişah” napsın? “Aaa lütfen önce siz…” diyecek değil ya… O da ilkel sonuçta!

YORUM YAZ

Please enter your comment!
Please enter your name here