Ana Sayfa Türkiye İmam Hatipli sosyalist, ÖDP lideri Alper Taş: Hz. Ömer’in adaletini ben bir tek sosyalistlerde gördüm..

İmam Hatipli sosyalist, ÖDP lideri Alper Taş: Hz. Ömer’in adaletini ben bir tek sosyalistlerde gördüm..

0
İmam Hatipli sosyalist, ÖDP lideri Alper Taş: Hz. Ömer’in adaletini ben bir tek sosyalistlerde gördüm..

KRT’de Çağlar Cilara’ya konuşan Özgürlük ve Dayanışma Partisi’nin (ÖDP) İmam Hatipli başkanı Alper Taş, Hz Ömer’in adalet anlayışının sosyalistlerde tecelli ettiğini söyledi.

Alper Taş şöyle konuştu:

“İmam Hatip’te hocalarımız Hz. Ömer’in ne kadar adaletli olduğunu anlatırdı. İslam’da adalet duygusunu hep Hz Ömer ile anlatırlardı, ama ben dışarıya çıktığımda alakası yoktu. Devrimcilerde, solcularda, sosyalistlerde ben Hz. Ömer’de anlatılan adalet anlayışının tecelli ettiğini görürdüm ve doğal olarak sosyalistlerden etkilendim.

“Dayanışma ve eşitlik kültürü solda var, sosyalistlerde var.

“Bugünün işçi sınıfı başına gelen her belayı yaşadığı üretim ve sömürü ilişkilerinden kaynaklı görmeyip, Allah’ın takdiri ve kader olarak görüyor. Böyle bir işçi sınıfı yarattılar.”

Kılıçdaroğlu’nu da yargılayabilirler

“Önümüzdeki dönem başkanlık rejimini istemeyen herkes terör örgütü üyesi olarak yargılanabilir. Kılıçdaroğlu’nu da yargılayabilirler. CHP’nin HDP ile herhangi bir yerde gözükmesini bile terör örgütüne destek olarak yorumluyorlar.”

HDP’nin başına gelenin sebebi başkanlık sistemi

“HDP Başkanlık rejimi konusunda 7 Haziran öncesi net bir bir tutum aldı. Bu tutumundan dolayı cezalandırılıyor. Önümüzdeki dönem başkanlık referandumu öncesi sesi az çıkan bir parti olması amaçlanıyor. Başkanlık rejimine karşı çıkan kesimler susturulmaya, bastırılmaya çalışılıyor. İddiamız şudur; Önümüzdeki dönem başkanlık rejimini istemeyen herkes terör örgütü üyesi olarak yargılanabilir. Kılıçdaroğlu’nu da yargılayabilirler. CHP’nin HDP ile herhangi bir yerde gözükmesini bile terör örgütüne destek olarak yorumluyorlar.”

Sorun yine masada çözülecek

Reklam

“Madem HDP terör örgütü, Başbakan Binali Yıldırım neden HDP’lilere meclis çalışmalarına dönün çağrısı yaptı. 6 milyon insan terörist mi? Biz Kürt meselesini neyle, nasıl çözeceğiz. Ne derlerse desinler, sonuçta bu mesele yine masada çözülecek, ne yapacaklar, bastırarak, vurarak, kırarak, dökerek, insanları cezaevine koyarak bu sorun çözülmez.”

https://www.youtube.com/watch?v=2x3la2OJHKg&feature=youtu.be

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here